Як самому навчитися танцювати індійські танці

Tags :

Відразу вильем цебер води на голови тих, хто голосно проголошує про те, що будь-якому танцю можна навчитися самостійно вдома по відео урокам наприклад.

Є одне, але серйозна перешкода такої можливості - ваша самоорганізація. Якщо ви людина не здатний змусити себе займатися систематично, якщо ваші захоплення в більшості випадків швидкоплинні, то вам просто не обійтися без тренера.
З чого почати вивчення

Якщо перше, побачене в живу або по ТБ враження або перше, пробне заняття показали вам, що цей індійський танець - це саме те, чим хотілося б займатися, що його варто вивчати і що йому варто вчитися, то далі може бути дві принципово різні схеми ваших дій.

Перша. У разі низького самоконтролю вкрай рекомендовано купити найбільш дорогий абонемент на заняття в студії. Є шанс, що оплачена велика сума грошей стане саме тим стимулом, який змусить вас пройти весь курс занять, не пропускаючи жодного. Причому, відразу варто вибирати максимально тривалий абонемент. Закінчиться перший, купуйте другий, третій і т.д. Настане момент, коли ви зрозумієте, що без індійського танцю ви просто не можете.

Друга. Ви знаєте, чого хочете і знаєте, що сили волі вам вистачить, щоб освоїти ази самостійно. У цьому випадку навчитися танцю живота можна і самостійно, у всякому разі, азам по відео урокам в інтернеті : платним або безкоштовним.

У кожному разі, попередньо можна спочатку вивчити інформацію про танець : коли, хто, що і як танцював. Багато тематичної інформації сьогодні розміщено на різних інтернет ресурсах. Абсолютно всі індійські фільми у великій кількості містять національний танець різного ступеня складності і майстерності. У більш старих стрічках танців більше, в останніх фільмах - це найчастіше заключні пісня - танець у стилі « Боллівуд » - осучаснений танець « за мотивами».

Існує багато друкованої літератури, з якої можна почерпнути дух і ази техніки. З художньої класики зануритися в атмосферу, зрозуміти естетику і частково історичний дух індійських танців можна, наприклад, з книги І. Єфремова « Лезо бритви», яка може і не навчить, але пробудить інтерес до індійської культури точно.

Сучасний естрадний стиль індійського танцю « Боллівуд » вивчити по відео урокам під силу практично кожному, а от освоїти танці традиційної народної школи - це праця довгий і кропіткий. Народний танець Індії один з найдавніших. Їх виконують вже близько п'яти тисяч років. Тільки трепетне ставлення індійського народу до своїх традицій дозволило донести танець до наших днів практично в незмінному вигляді.

За настільки багату історію індійський танець « обріс » багатою мовою жестів і поз. І, щоб освоїти останні, на певному етапі вам просто потрібно вчитель. Вся філософія Індії побудована на тандемі учень -учитель, танець - не виняток. Причому, чим вище рівень учня, там вище ступінь майстерності і знань вчителя.

Тому, коротка схема навчання індійським танцям може бути умовно укладена в пункти:

  1. Читаємо про історію, культуру, філософії Індії - подобається, зацікавило ;
  2. Дивимося безкоштовні відео уроки в інтернеті, купуємо платні і пробуємо - захопило ;
  3. Шукаємо студію танцю - виходить ;
  4. Шукаємо професійного тренера, підвищуємо рівень - ростемо.

Останній пункт повторюємо, повторюємо, повторюємо... поки не перейдемо на наступний рівень майстерності, звичайно, за умови нестерпного бажання займатися індійськими танцями.

Учитель приходить тоді, коли учень готовий!