Фокстрот - танець, який дарує свободу

Tags :

Фокстрот - чудовий і романтичний парний танець, що відрізняється одночасно свободою рухів і елегантністю, легкістю, плавністю й м'якістю.

Сьогодні точне походження фокстроту невідомо, але за однією з версій поява цього танцю пов'язане з ім'ям Гаррі Фокса, який на початку 20 століття був учасником різних водевілів і шоу.

Коли нью-йоркський театр перетворили в Будинок кіно, на його даху побудували танцювальний майданчик, і там йшла вистава «Jardin Danse». У цьому шоу Гаррі Фокс виступав разом з танцювальною групою «American Beauties», виконуючи серед інших номерів танець під музику регтайм. Особливо глядачам сподобалися оригінальні кроки танцюриста, що нагадують рух риссю (trot). Так танець і назвали на честь його творця - «Fox's Trot».

Відомо, що фокстрот спочатку був темпераментним танцем з махами ногами і стрибками. Але, отримавши широке поширення Першої світової війни, танець істотно видозмінився. Американець Морган вніс до нього «відкритий спін-поворот», Френк Форд привніс «каблучной поворот», Андерсон і Жозефіна Бредлі - «крок перо» і «зміну напряму».

Сьогодні існує декілька різновидів фокстроту. Швидкий фокстрот - квікстеп - для якого властиві прогресивні повороти і кроки, стрибки у просуванні і на місці. У цьому танці помітно вплив джаз-ритмів і чарльстону. Повільний фокстрот - слоуфокс - був стандартизований у Великобританії в 20-х роках минулого століття. У його основу покладені яскрава вираженість розтягування сторін, довгі лінії, плавність невагомість кроків. Створюється враження, що танцюючі повільний фокстрот, парять над паркетом. А в танцзалах для масових танців можна побачити social фокстрот. Правда, у непрофесійному виконанні танець втратив головну свою особливість - просування.

Навчитися танцювати фокстрот нелегко, оскільки він об'єднує безліч різноманітних ритмічних сполучень кроків і відрізняється складним характером руху. І все ж на це варто витратити сили і час, адже танцювати фокстрот - велике задоволення. Фокстрот - це відчуття свободи. Мо

 люк под плитку