Джаз модерн (Jazz Modern), історія танцю

Tags :

Вільний танець (які пропонують школи танців у Киеві) являє собою виникло на зорі двадцятого століття рух за звільнення від традиційності колишнього балетного театру та об'єднання танцю з життям.

Це вільне руху стояло у витоків танцювального мистецтва ХХ століття, в ньому були виведені принципи, на яких частково грунтувалися такі танці як модерн і джаз модерн (Jazz Modern), контемпорарі / contemporary, і здавалося б далекі буто і разом з контактною імпровізацією.

Піонерів вільного танцю згуртовувало не тільки бажання перетворити його у високе мистецтво, яке знаходиться в рівному статусі з музикою або образотворчим мистецтвом, але й особливе світовідчуття. Багато хто з них в тій чи іншій мірі взяли ідею Ніцше про танець як уособлення свободи і танцюриста як матеріалізації розкріпаченого і творчого стану духу. Для першовідкривачів вільного танцю сам танець став якоюсь філософією, від якої вони чекали перевтілення життя. Айседора Дункан (Isadora Duncan), роки життя 1877-1927, марила про нову людину, для якого танець став би так само органічний і природний, як і інші повсякденні побутові справи, про жінку перспективі - власниці «самого піднесеного розуму в самому вільному тілі» .

Якимсь з ідейних джерел пластичного танцю став символ фізичного самовдосконалення, розкріпачення тіла. Його прихильники шукали коріння відродження в природі, закликаючи всіх до природності, скидання кайданів людини від вимог, накладених на нього сучасної громадськістю.

На відрізку часу дев'ятнадцятого і двадцятого століть з'явилися різноманітні системи фізичних занять - гімнастики Рудольфа Боде і пана Фребеля; з'явився інтерес до спорту: в той період де Кубертен відродив Олімпійські ігри. Французький подданий Франсуа Дельсарта (роки життя 1811-1870) - театральний актор, естрадний співак, музичний педагог і основоположник нової гімнастики - заявив, що у тіла є свій власний, унікальний мову; після цього проголошення стало ходовим словосполучення «поезія тіла».

Також поширювалося повальне захоплення античністю, і вже в ній величезне значення приділялося вдосконаленню тіла. Ідеалом же самій Дункан припадали «прекрасно природні» телодвижения античної танці, зовні прості рухи ходьби і звичайного бігу. Айседора першою з танцовшіц відреклася від корсета і класичного трико і виходила на сцену в одязі, не бентежить рухів, - туніці.