'Брудні танці': вертикальне вираження горизонтального бажання?

Tags :

Нещодавно на стовпі, я прочитав оголошення про те, що якийсь данс-клуб набирає курс з навчання 'брудним танцям'.

В принципі, я знав, що з чиєїсь легкої руки сальса, меренге, ламбаду та ще з десяток подібних їм танців, що включають в себе фривольні еротичні руху, називають 'брудними'. Але про те, що їм потрібно спеціально навчатися, не здогадувався.

Чи доречна в танцзалі вішалка?

Перш ніж відправитися на чергове заняття клубу, я прочитав в 'Інтернеті' кілька статей про 'брудних танцях'. Натрапив на розповідь одного латиноамериканця про чертовски запальному і дуже брудному 'перчьеро', який в Колумбії виконують на закритих вечірках потай від місцевої поліції. 'Перчьеро' означає 'вішалка'. Кожному відвідувачеві клубу видають вішалку, куди він повинен повісити весь одяг. Потім він - абсолютно голий - може танцювати.

Зрозуміло, що після цього я очікував побачити в школі якщо не голих дівчат, то вже, в усякому разі, щось дуже пікантне. Однак помилився. На заняттях всі були одягнені і виглядали вельми доброчесно. Двадцять молодих людей обох статей старанно розучували якісь рухи.

Виявляється, навчання 'брудним танцям' - копітка робота. У школу, в основному, приходять професійні 'бально-ки'. 'Брудні танці' - це всього лише двотижневий факультатив, але бажаючих навчатися на цьому факультативі більше, ніж за іншими спеціальностями. Воно й зрозуміло: модно, красиво, престижно. На цих заняттях викладають відомі петербурзькі танцюристи. Артур Кондраков та Жанна Казакова змушують учнів викладатися по повній програмі. Кожному заняттю передує розминка. Потім Артур і Жанна демонструють базові рухи 'брудних танців': хвилеподібні рухи корпусом, складні похитування. Самі вони майстерно володіють цією технікою.

Спочатку вони викладають меренгу - швидкий і дуже контактний танець. Потім ламбаду, де партнери розташовуються не проти один одного, а під кутом. Сальса танцюється в ритмі декількох ударних часткою і виглядає найбільш ефектно.

А для тих, хто освоїв ці премудрості, є ще джаттербах, пачанга, каліпсо, боса нова, кумбія болеро.

Ось фрагмент одного з танців, який продемонстрували мені Жанна і Артур. Спочатку 'солодка парочка' ледь тримає один одного за руки, дотримуючись 'піонерську дистанцію'. І раптом Жанна, ніби прив'язана, закрутилася під рукою партнера. Вона виявляється спиною до нього в його обіймах. Але змінюється темп - і ось вони знову скромно тримаються за руки. Учні дивилися на цей танець як заворожені.

Кращий спосіб зайнятися 'цим' публічно

Я запитав у хлопців, для чого їм ці навички. Виявляється, майже всі вони відвідують петербурзький клуб 'Фієста-Латіна' і не раз ставали свідками тамтешніх танцювальних 'уроків'. Звучить запальна музика, ставний молодий чоловік з ефектною латиноамериканської зовнішністю вихоплює з натовпу найпривабливішу особу і починає виробляти разом з нею всілякі 'кренделя'. До речі, молоді люди, які в цей момент виступають у ролі вчителів танців і наставників недосвідчених дівиць - найчастіше, студенти з Колумбії, Пуерто-Ріко або інших латиноамериканських республік. Вже вони-то не з чуток знають, що таке 'брудні танці'. Їм відомий і головний секрет 'хтивих рухів', які легко засвоюються новачком завдяки тісному контакту тіл. Чим активніше партнерка 'впивається' в свого вчителя, тим ефектніше виглядає пара. Але що робити іншим дівчаткам?

Досвідчених 'капельмейстерів' - раз-два, і край. А підлітки, що пропонують себе в якості партнерів, крім паскудних рухів, що імітують статевий акт, ні на що не здатні. Отже, 'брудним танцям' у нас, в Петербурзі, досі ніде не вчили.

Кажуть, що 'брудні танці' - це найкращий спосіб займатися сексом публічно, не знімаючи одягу. Однак є й інша думка: що цьому стилю теж потрібно довго вчитися, що цей танець має більше відношення до мистецтва і спорту, ніж до сексу. У всякому разі, так вважають Артур і Жанна. І у тих, хто приходить в цю школу, є прекрасна можливість виховати своє тіло і навчитися підкоряти його своїм почуттям.

Злі язики кажуть, що 'брудні танці' - це всього лише прелюдія до заняття сексом. Однак у хорошого танцюриста під час танцю просто немає сил думати про це.

Недарма одна із заповідей 'бальника', говорить: 'Якщо ви запросили дівчину на танець, і вона погодилася - не радійте завчасно: спочатку вам все-таки доведеться з нею потанцювати!' .