Введення в китайський класичний танець

Tags :

Давні традиції повертаються в мистецтво

Те, що втрачено на Сході, з'явилося на Заході. У спеціальній серії статей «Велика Епоха» розповідає про відродження традиційної культури Китаю і про те, як Нью-Йоркська компанія Shen Yun Performing Arts стала її рушійною силою.

Класичний китайський танець є одним із самих складних, виразних і багатогранних видів мистецтва в світі, і в Нью-Йорку компанія Shen Yun Performing Arts взяла на себе місію відродити цю божественно духовну культуру.

Століттями мистецтво танцю в Китаї передавалося з покоління в покоління. Здавна китайський народ вважає, що їх традиційна культура - подарунок богів. Класичний китайський танець є частиною цієї спадщини.

«Згадки про танець зустрічаються ще з давніх часів», - каже пані Цао І, член журі Міжнародного конкурсу китайського класичного танцю, організованого телебаченням NTD (Нова Династія Тан), розповідаючи про класичному китайському танці у відео на сайті Shen Yun Performing Arts (далі відео ).

«Коли люди були щасливі, рухи рук і ніг стали танцем».

Класичний китайський танець - чиста, унікальна і складна форма мистецтва, яка розвивалася 5000 років. Кожна з династій Китаю привносила свої власні стилі в танець. Скарби культури кожної епохи були включені в основні частини китайського класичного танцю.

«Це свого роду культурний фонд, який передавався, як коштовність, китайським народом з покоління в покоління, аж до наших днів», - говорить у відео госпожажа Го Суе, віце-президент Fei Tian College, першої школи в США, яка систематично проводить навчання китайському класичному танцю.

За 5000 років багато традицій в Китаї були тісно пов'язані, як, наприклад, бойові мистецтва, народні танці та акробатика. З плином часу вони стали частиною одного виду мистецтва. Багато основи китайської культури увійшли в класичний китайський танець. В результаті, поряд з балетом, класичний китайський танець виступає в якості самостійної всесвітньої школи танцю, зі своєю теорією, методами і формами виразу.

Ядро китайського класичного танцю складається з трьох основних компонентів: технічна майстерність, форма і духовна основа.

Технічне майстерність

Технічна частина класичного китайського танцю - це стрибки, стрибки, повороти, перевороти, обертання і т.д. Хоча багато з цих навичок зустрічаються в інших видах мистецтва, наприклад акробатика і гімнастика, вони насправді взяті з китайського класичного танцю.

«У традиційній китайській культурі цивільні та бойові мистецтва були пов'язані між собою. У бойових мистецтвах є ударні техніки, які прийшли з давніх битв », - говорить у відео пан Гу Юн, головний балетмейстер і танцівник в Shen Yun Performing Arts.

«Вони використовувалися для парирування і нанесення ударів. Всі вони є найбільш традиційними способами використання сили ».

Після того, як ці методи бойових мистецтв були передані широким верствам населення, вони були включені в художні виступи в імператорських дворах, а також увійшли в китайський класичний танець.

Форма

У класичному китайському танці до форми, головним чином, відносяться рух і напрям. Концепція кола і кругового руху є центральним елементом китайської класичної форми танцю, його платформою. Балет, навпаки, підкреслює концепцію лінії.

«Ми підкреслюємо важливість того, що ми називаємо« округлість ». У східній філософії є ??така приказка «краса в округлості». Шлях руху повинен бути круговим », - говорить у відео Чен Юнчі, провідний танцюрист і хореограф Shen Yun Performing Arts.

Класичний китайський танець підкреслює важливість інтеграції всього тіла. Танцюристи запам'ятовують всі подробиці - як рухаються руки, тіло, голова і навіть очі, як використовувати власне дихання, треба знати природні точки відпочинку і спокою - все це впливає на відпрацювання руху.

Форма в китайському класичному танці - це не тільки рух, а й гармонійність. Рух включає в себе ключові елементи: скручування, опора, округлість і вигин. Китайський класичний танець виявляється і у внутрішньому стані душі, але остаточне виконання здається простим, приємним і граціозним.

Простий на вигляд класичний китайський танець сповнений експресії і сенсу. Це унікальна якість, що підкреслює його окремі фізичні характеристики, називається Yun (Юн) або внутрішній дух.

Духовна основа

Отже, Yun в класичному китайському танці можна охарактеризувати як свого роду внутрішній дух. Танцівниця додає глибину емоційного дихання в кожен рух, підкреслюючи свій стан на тлі інших нематеріальних елементів. Поєднання цих елементів поряд з рухом пройняті глуздом і відрізняються в залежності від характеру енергії.

«Наприклад, Мулан - це абсолютно особливий характер», - говорить у відео Мішель Жень, хореограф і танцюрист Shen Yun.

«На полі бою вона жінка, тому її руху - відображення потужності і гідності жінок взагалі. Але її руху, коли вона вдома піклується про літнього батька, кажуть про скромність молодої дівчини ».

Персонажі епічних оповідей Китаю мають багате внутрішнє зміст, духовне багатство. Щоб зобразити їх, танцівники повинні мати глибоке розуміння їх внутрішнього стану, щоб повністю втілити його на сцені. Якщо танцівникам не вистачає синівської шанобливості, мужності, поваги та інших основних рис характеру, вони будуть не в змозі виконувати ролі відомих персонажів з Китайської історії.

«Ви повинні нести в душі [традиційні цінності], якщо хочете танцювати китайський танець», - пояснює на сайті керівник танців Shen Yun Performing Arts, Челсі Цай.

«Це не просто красиві рухи, вам дійсно потрібна внутрішня основа і глибоке розуміння, щоб на сцені вийшов справжній спектакль».

В даний час майже кожному танцювальному спектаклю в материковому Китаї не вистачає цієї основної характеристики, яка і є традиційним мистецтвом.

«Після культурної революції, на перший погляд, здається, що китайський класичний танець ще існує, але його внутрішній зміст дух замінено вихвалянням комунізму», - сказав Чень Юнчі.