Танцювальний тупик

Tags :

Клубок проблем, що накопичилися у Федерації танцювального спорту Росії (ВФТС), ніхто розплутувати не поспішає

Більше того, схоже, вузол протиріч керівництва цієї громадської організації та провідних танцюристів і тренерів країни затягується дедалі тугіше.

22 грудня 2011 Комісія з державної акредитації та ведення реєстру загальноросійських і регіональних акредитованих спортивних федерацій Міністерства спорту, туризму і молодіжної політики виявила цілий ряд порушень у діяльності ВФТС і рекомендувала вищестоящої організації призупинити державну акредитацію федерації з виду спорту «танцювальний спорт» строком на 90 календарних днів. Наступного дня міністр Віталій Мутко підписав відповідний наказ.

Федерація сполошилася як потривожений вулик. Напередодні Нового року на сайті ВФТС з'явився лист десяти членів президії. Людям би просто визнати свої помилки і вибачитися перед російським танцювальним співтовариством. Ан ні! Вони скрізь шукають змову: «Або хтось ввів міністерство в оману, але тоді воно повинно зрозуміти, що його хтось просто використовує, або воно переслідує інші цілі, і епізод з призупиненням акредитації - чергова ланка кампанії проти ВФТС».

Причому, як виявилося, двом членам президії ВФТС, віце-президентам організації, керівникам найбільших і «медалеемкіх» регіональних федерацій - Валерію Гула (Москва) і Костянтину Романенко (Санкт-Петербург) - лист навіть не показали! Більше того, федерація намагається звалити на Гула і Романенко провину за те, що її позбавили акредитації. Дійшло до того, що, за інформацією авторитетного агентства «Росбалт», федерації Уральського округу склали лист на підтримку Дорохова, в якому його автори «фактично загрожують Гула і Романенко« оприлюднити всі конфлікти усередині цих федерацій »і закликають« змінити цих президентів у федераціях » . Член президії ВФТС Галина Яковенко розсилає цей лист в танцювальні клуби та федерації по всій Росії з припискою - «ознайомтесь і в терміновому порядку відреагуйте на ситуацію».

А між тим прогресивна частина танцювальної громадськості сприйняла звістку про призупинення державної акредитації ВФТС з великим піднесенням - як звістка про прийдешні зміни. Адже останнім часом на сторінках центральних і впливових газет було чимало статей з викладом дійсного стану справ у ВФТС. Заголовки буквально кричали про проблеми - «Ми чекаємо змін!», «Суперечливі танці», «Танці під фальшиву музику», «Танці з проблемами» ... На танцювальних форумах в Інтернеті це викликало навіть не бурю - цунамі обговорень проблеми. І епітети, доповім вам, президенту ВФТС Дорохову там даються вельми неприємні. Так що сумнівається в неупередженості звинувачень на адресу керівництва федерації пораджу зайти на http://forum.dancesport.ru. Це найбільший сайт, що об'єднує всіх членів «танцювальної родини». Нещодавно тут з'явився відкритий лист багаторазового чемпіона Росії, переможця Кубка світу Дениса Кузнєцова. Воно відрізняється незвичайною сміливістю і різкістю суджень. «Якщо нашу федерацію позбавляють акредитації, значить, інших варіантів вже немає, - стверджує у своєму листі Денис. - Якщо ВФТС в особі керівництва не може міняти свій стиль роботи, значить, треба створювати нову федерацію, яка зможе нормалізувати ситуацію, що склалася на основі правильних спортивних цінностей і бути акредитованою Мінспорттуризму ».

Я додзвонився до Дениса і запитав:

- Ви усвідомлюєте, що, якщо Дорохов збереже свій пост, вас напевно перестануть викликати в якості арбітра на найбільші російські змагання?

- Звичайно, тоді мені просто зламають кар'єру. Доведеться або шукати новий напрям діяльності, або просто виїхати з країни. Але я й зараз готовий підписатися під кожним словом. Я знаю, про що говорю, оскільки мій батько, Володимир Кузнєцов, стояв біля витоків створення федерації.

- У листі ви пропонуєте боротися з корупцією. У чому вона виражається?

- У договірних результатах. Арбітри і тренери частенько вирішують між собою: того пускаємо у фінал, а цього - ні. Це є навіть на чемпіонатах Росії! Але докази такої корупції зібрати дуже складно.

Дениса Кузнєцова підтримує тренер і арбітр Дмитро Бровко:

- Кузнецов правильно все написав. Основна проблема російських танців - передбачуваність результатів, багато турніри можна сміливо визнати договірними. Це професіоналам видно неозброєним оком. Всі про це прекрасно знають. Арбітри, які обслуговують чемпіонати країни, стверджують, що на них чиниться тиск. Кажуть у відкриту: цей повинен бути в фіналі, і крапка! На цьому закінчуються і спорт, і танці. Більш того, це потрібно називати свавіллям! Раніше і до мене намагалися підходити і домовлятися, але, дізнавшись мою принципову позицію, «підходи» припинилися.

- Ви особисто знаєте Павла Дорохова?

- Так. Раніше він прислухався до думки професіоналів. Зараз же терпіти не може заперечень.

Тим не менш «хвиля народного гніву», призупинення акредитації та втрата спортивної репутації, мабуть, ще недостатні умови для прийняття екстрених заходів. За інформацією одного з блогерів, на позачерговій конференції «відбудеться відставка Дорохова як президента і буде обраний його новий ставленик». «Сам Дорохов перейде на непомітну посаду в керівництві або залишиться довічним почесним президентом з правом голосу на конференції з усіх питань. А команда залишиться та ж разом з тим же віце-президентом А. В. Шамшуровим », - пише блогер.

Так, мабуть, російські спортсмени точно «дотанцуются» до повного тупика.