Танці на сніданок, танці на обід. Вальс врятує від депресії

Tags :

Як заощадити на особистому психотерапевта, дієтологи і фітнес-інструктора, а на додачу ще й на ліках? Не знаєте? Тоді ступайте в танцзал! Чудеса вам гарантовані!

Якщо ви думаєте, що танцетерапія - вигадка сьогоднішнього дня, то глибоко помиляєтеся. Досить згадати шаманів. Кружляючи під акомпанемент бубна, вони виганяли з людей різні хвороби(приблизно так само зараз відбуваються Місцеві вибори України). Так робили не тільки на півночі, але і на півдні. Наприклад, в Абхазії існував спеціальний танець «Атларчопа», яким користувалися при лікуванні хвороби танець святого Вітта. Хворі (частіше цією недугою страждали молоді дівчата) вибирали собі партнерів і танцювали з ними, поки не падали без почуттів. А через кілька годин приходили до тями вже здоровими. Чудо? Ну як сказати.

Звичайне диво

Психоаналітик Вільгельм Райх, наприклад, який першим наважився пояснити феномен оздоровчого ефекту від занять танцями, стверджував, що під час виконання різних па з людини спадає захисний панцир, який формується через м'язового затиску. Але рухи під музику впливають не тільки на м'язи, але й на свідомість, інтелект, емоції. Справа в тому, що в нашому головному мозку ті ділянки, що відповідають за рухову функцію, знаходяться поруч з тими, що контролюють мислення і почуття. Змушуючи працювати м'язи, ми стимулюємо емоції. До того ж під час танців виділяються гормони щастя - ендорфіни. Недарма, за статистикою, літні танцюристи живуть значно довше (і щасливішим!), Ніж люди, які вважають, що танцювати в їхньому віці вже непристойно.

На які танці записатися? Це залежить не тільки від смаку і темпераменту, а й від конкретних проблем зі здоров'ям. Отже.

Менструальні болі, сексуальні розлади. При таких проблемах латино - те, що треба. Освоївши заводне мамбо, еротичну румбу або «танець кокеток» ча-ча-ча, ви не тільки станете зіркою будь-якого танцполу, але і поліпшите кровообіг в органах малого тазу, що не забариться позитивно позначитися на здоров'ї статевої сфери. Крім того, всі рухи в латинських танцях - відмінне тренування для тазостегнових суглобів, а значить, профілактика артрозу.

Остеохондроз шийного відділу хребта. Якщо замучили головні болі, часто німіють пальці рук, один вихід - освоїти фламенко. Цей гордий, пристрасний танець іспанських циган тренує ідеальну поставу, робить спину прямою і сильною, покращує роботу шийного відділу, який у більшості з нас знаходиться в жалюгідному стані.

Гінекологічні хвороби, запори, целюліт, фригідність. З таким букетом - пряма дорога на східні танці. Танець живота - один з найбільш фізіологічних і корисних для жіночого організму. Глибокий м'який масаж внутрішніх органів стимулює роботу кишечника і органів малого тазу, покращує стан шкіри, зміцнює м'язи промежини, що підвищує якість інтимного життя. У танці розробляються всі відділи хребта - від потилиці до куприка. Це робить тіло більш гнучким, покращує кровообіг і зміцнює організм в цілому.

Моторна незручність, або інакше - проблеми з координацією рухів і погана постава. Корисні кельтські танці та степ. Ці танці покращують форму ніг і навіть допомагають виправити їх кривизну. Чіткі руху додадуть спині прямоту, зміцнять серце і розроблять суглоби.

Проблеми з нервами, підвищена збудливість, виснаженість. Тим, хто заводиться з півоберта, просто необхідно регулярно вальсувати. Вальс зміцнює нервову систему, стабілізує глибинні структури мозку, відповідальні за емоційну сферу, а також тренує вестибулярний апарат, покращує координацію.

Спадкова схильність до хвороби Альцгеймера, загроза остеопорозу, депресія. Доведено: всі бальні танці, а особливо танго, допомагають запобігти розвитку цих небезпечних хвороб.

Депресія, апатія, поганий настрій. А ось тут підійдуть будь довільні рухи під будь-яку енергійну музику на свій смак. Необов'язково при цьому бути хорошим танцюристом, адже, щоб висловити свої почуття, свою душу через танець, особливих даних не потрібно. Нехай з боку руху будуть виглядати безглуздими - не важливо. Танцюйте!
Особиста думка

Едіта П'єха:

- Танці - це рух. Я думаю, що воно цілком може замінити фітнес. А якщо людині ще й дуже подобається танцювати, тоді користь буде ще більше. Це ж фізичне навантаження, яке сприяє спалюванню калорій і допомагає організму бути в тонусі.