Танці, йога і гарячий шоколад: інше життя білого комірця

Tags :

До кінця зими у багатьох настає емоційне виснаження. Дискомфорт через холод, короткого світлового дня і авралу може зіпсувати настрій і стати причиною дратівливості, зниження працездатності і загального занепаду сил.

Статистично люди з сидячою роботою, наприклад, айтішники, нудьгують частіше, пише gogetart. Статева приналежність теж має значення. Вчені з Університету Умео (Швеція) провели дослідження, результати якого показали: сьогодні жінки піддаються синдрому емоційного вигорання вдвічі частіше, ніж 30 років тому.

Фахівці пояснюють це сучасної жіночої необхідністю розриватися між сім'єю, кар'єрою і підтриманням своєї форми. Тим часом, у чоловіків психологічний стан покращився. На думку вчених, це пов'язано з тим, що чоловіків більше цінують на роботі, навіть при більш низькому рівні освіти, і у них менше домашніх обов'язків, ніж у жінок.

Подолати психологічний дискомфорт можна самостійно. Головне - навчитися виявляти власні потреби і не ігнорувати їх.

Превентивні заходи

Тьмяне освітлення і задуха в кімнаті - часті причини сонливості, головного болю і неможливості сконцентруватися. Тому при появі дискомфорту варто почати з провітрювання. Перегорілі лампочки на стелі і в настільній лампі необхідно терміново замінити. Чистота і порядок на робочому місці теж дуже важливі - безлад навколо породжує безлад в думках.

Помірні фізичні навантаження - відмінний спосіб підбадьоритися і змусити мозок краще думати. Останньому особливо сприяють ті види спорту, де постійно витягується хребет - це дозволяє усунути затискачі, в тому числі - в шийному відділі, і уникнути нових. До таких видів відносяться плавання, йога, пілатес.

При заняттях йогою, за рахунок частих нахилів і переворотів, посилюється приплив крові до голови і, відповідно, відбувається насичення мозку киснем. Защемлення або спазмування судин може бути причиною періодичних головних болів, запаморочення, нудоти, втрати концентрації уваги і погіршення пам'яті. При наявності цих симптомів необхідно обстежитися у лікаря. Якщо він дозволить, можна вдатися до фітнес-терапії. Для тих, хто не готовий стояти в позі "собаки головою вниз" після роботи, хорошим антидепресантом стануть танці. Навіть вальсування в повільному ритмі дозволяє спалювати близько 180 Ккал / год.

Для нормального функціонування організму необхідна якісна "заправка", тобто харчування. Вживання в їжу висококалорійної їжі вимагає багато сил на її переварювання. Тому розумніше планувати свій денний раціон напередодні і брати корисну гречку з відвареної грудкою і овочами з дому. Так простіше встояти перед тістечками з буфету. Як перекусів на робочому місці ідеально підходять горіхи або сухофрукти, а також яблука, банани та інші фрукти, які зручно їсти, сидячи за комп'ютером.

Для повноцінної роботи мозку потрібно 8-годинний сон, стверджують багато фахівців. Однак ця норма відносна і залежить від індивідуальних особливостей організму. Літнім людям часто бракує і 7 годин відпочинку, щоб добре себе почувати, а молоді часом для повного відновлення сил потрібні всі 10 годин.

При інтенсивних навантаженнях

Іноді організм втомлюється настільки, що простого дотримання режиму дня і правильного харчування для відновлення виявляється недостатньо - потрібна додаткова підзарядка. При зниженні працездатності і при підвищеній втомлюваності як джерело додаткової енергії можна використовувати препарати L-карнітину. Це вітаміноподібні речовини допомагає отримати клітинам організму додаткову енергію з жирів, збільшуючи його енергетичні резерви, підвищує стійкість до фізичних і психоемоційних навантажень.