Ще не полюбили танці? Ось за ким треба стежити, щоб це сталося

Tags :

Історик танцю Віта Хлопова вибрала кілька труп і молодих незалежних хореографів, які переконають в тому, що з сучасним танцем у нас йдуть справи не гірше, ніж у всьому світі.

Сучасний танець в Росії - складна тема. Багато хто щиро вважають, що його немає, а те, що називає себе сучасним танцем, - досить низької якості. Але між тим, якщо подивитися програми фестивалів сучасного танцю, дивуєшся різноманіттю самих різних труп, розкиданих по всій країні.

Танець - це новий чорний: по гостям партеру Великого театру можна вивчати світську тусовку Москви, вечори багатьох телеканалів віддані хореографам і танцівникам, а численні школи танцю не справляються з напливом бажаючих поправити поставу і встати на пуанти.

І якщо з класичним балетом все більш-менш ясно (не помилитеся, вибравши Великий або Музичний театр імені Станіславського і Немировича-Данченка), то на кого звернути увагу в сучасному танці?

 

«Провінційні танці» (Єкатеринбург)

Що дивитися: дивитися все, головне - зловити їх виступи

Головна наша гордість. Не тільки тому, що самі по собі вони неймовірні, але ще й тому, що творчість Тетяни Багановой шанують у всьому світі. Трупа створена в Єкатеринбурзі в 1990 році, і з тих пір прийнято вважати, що весь якісний сучасний танець концентровано існує на Уралі.

Те, що показують на сцені «провінціали», можна порівняти, мабуть, лише тільки зі всемогутніми голландцями з NDT. Ніякої рефлексії, глибокодумних стоянь на сцені і затягнутих дійств: тут тільки танець. Чистий, технічний - такий, на який приємно дивитися як професіоналам, так і тільки починаючим аматорам сучасного танцю.

У трупі, що дивно, всього близько 13 осіб, і серед них є ті, хто переїхав в Єкатеринбург з сонячної Мексики або Італії спеціально для того, щоб стати частиною «Провінційних танців».

1
з
3
Сцена з вистави «Sepia»
© Олена Резвова

 

 

«Балет Москва» (Москва)

Що дивитися: «Всі дороги ведуть на північ» Карін Понтьес, «Кафе Ідіот» Олександра Пепеляєва

Одна з найстаріших труп сучасного танцю в Росії - «Балет Москва» - була створена в 1989 році, і на даний момент вона одна з небагатьох, кого підтримує держава. Трупа поділена на дві частини, і якщо класична не представляє великого інтересу, то ось до сучасної варто придивитися.

По-перше, можна помітити, що багато роботи поставлені іноземними хореографами, які спеціально приїжджають працювати з артистами «Балету Москва».

По-друге, рівень виконавців сучасної трупи неймовірно високий. Це не містечкова безриб'ї, а дійсно якісний танець, його не соромно показати і за кордоном. Більш того, багато іноземців готові переїхати в Росію тільки заради того, щоб потрапити в «Балет Москва».

По-третє, багато артистів цієї трупи (наприклад, Ольга Тимошенко, Олексій Нарутто або Ірина Лобкова) починають вже самі ставити свої роботи, і за цим цікаво спостерігати.

 

 

Володимир Варнава (Санкт-Петербург, Перм, Монте-Карло)

Що дивитися: «Ярославна. Затемнення »,« Петрушка »

Кар'єра Володимира Варнави почала стрімко розвиватися після перемоги на конкурсі молодих хореографів фестивалю сучасного танцю CONTEXT. Diana Vishneva. З тих пір пройшло п'ять років, а його спектаклі стали з'являтися не тільки в Маріїнському театрі ( «Ярославна. Затемнення»), але і в балетній трупі Монте-Карло ( «Поцілунок феї»). Саме в його роботі «Петрушка» глядачі дягилевських фестивалю в Пермі могли бачити Діану Вишневе.

Американські балетні критики знаходять його почерк цікавим, але ще більша удача - побачити не тільки хореографа Варнаву, але і танцівника Варнаву. Танцювати з ним разом небезпечно: погляд глядача залишається тільки на ньому, навіть якщо сцену з ним ділить знаменитий підкорювач балетних сердець Іван Васильєв ( «Моцарт і Сальєрі»).

У Варнави немає своєї трупи, немає театру, до якого він приписаний: його можна назвати незалежним хореографом. Але якщо раптом десь ви бачите постановку його авторства, обов'язково йдіть, а то, хто знає, може, скоро доведеться літати по всьому світу в гонитві за його новими балетами.

© facebook.com/vvvarnava

 

 

Софія Гайдукова / Костянтин Матулевський (Москва)

Що дивитися: «Міра страху», Memoriae

Цей рік для колишніх артистів «Балету Москва» виявився насиченим: після довгих років роботи в трупі з ними без пояснень причин не був продовжений контракт. Але при цьому в репертуарі залишалися деякі роботи їх авторства. Зараз Матулевський і Гайдукова числяться артистами трупи «Новий балет», але в цей список вони потрапили через своїх постановок.