Чи можливо назавжди позбавити людину від наркотичної залежності

Tags :

Наше суспільство постійно страждає від руйнівного впливу наркотичної залежності серед людей.

Так ми бачимо як руйнуються життя, сім'ї та людські здібності. Під вливом наркотиків зростає рівень злочинності в країні та вмирають люди. Сучасне лікування від наркотичної залежності спроможне позбавити людину від цієї страшної хвороби назавжди. 

Про те як проводиться реабілітація наркозалежних написані сотні статей. У процесі позбавлення людини від наркотичної залежності, безумовно, повинна бути постійна підтримка близьких та рідних. Слід пам'ятати, що психологічну залежність подолати набагато важче, ніж фізичну ломку. Батьки підлітків, які помітили, що їхня дитина приймає наркотики, повинні в першу чергу позбавити її можливості купувати ці речовини та більше дізнатися про коло знайомих і друзів своєї дитини.

Але головне, що лікування наркоманії може бути дієвим тільки тоді, коли людина сама хоче позбутися цієї хвороби. Перш ніж лікувати від залежності, потрібно проаналізувати причини таких дій. Коли ви виявили причину приймання наркотиків вашою дитиною, приведіть їй вагомі аргументи, чим життя наркомана відрізняється від життя звичайних людей, що ведуть повноцінний спосіб життя. Він повинен побачити, що життя без наркотиків набагато цікавіше.

Але дуже часто навіть саме бажання підлітка або вашого близького позбутися наркотичної залежності не може здолати його тягу до наркотиків. Його поведінка носить подвійний характер.  Він хотів би позбутися  вживання наркотичних речовин, але в той же час йому не хочеться втрачати це відчуття ейфорії і кайфу. Можливо, що така жахлива річ, як абстинентний синдром, змусить його подивитися на все це іншими очима. 

Процес позбавлення від наркотичної залежності дуже довгий і трудомісткий, як для рідних і близьких наркомана, так і для нього самого. Не варто думати, що наркозалежний потрапить в клініку, пролікується пару місяців, і як ні в чому не бувало будуватиме своє щасливе життя. Ні, допомога наркоманам повинна бути тривалою. Протягом усього часу йому в першу чергу буде потрібна моральна підтримка від рідних і близьких людей. Адже лише з надійною підтримкою людина зможе зайняти гідне місце в житті, реалізувати себе як особистість і позбутися раз і назавжди цієї залежності. Хочеться вірити, що незабаром людство зможе зупинити розповсюдження наркотиків. А поки що слід уважніше ставитися до своїх дітей, організовувати їм цікаве дозвілля, щоб вони ніколи не дізналися, яке зло насправді наркотики.