Бокс, батут або танці: лікар-ортопед радить кращі заняття спортом для дівчат

Tags :

Лікар-ортопед вивчає дисципліни жіночої спортивної програми adidas «Я створюю себе» - і радить, що краще займатися, якщо хочеться схуднути, стати пластичнее або виправити поставу - і з чим краще не ризикувати.

Багато впадають в спорт різко, відразу починаючи з серйозних навантажень, що може бути шкідливо для організму. Потрібно уважно вивчити цікавить вас вид спорту: чи підходить він вам? На яку групу м'язів надає найістотніший вплив?

Антігравіті-йога

Кому підходить: всім, хто хоче навчитися заспокоюватися, управляти своїм тілом, правильно дихати і розслаблятися. Такий вид йоги покращує гармонію тіла і духу.

Які м'язи розвиває: всі групи. Особливо - м'язи тулуба (прес, спина). Розвиває вестибулярний апарат і рівновагу.

Бокс

Кому підходить: вважається, що бокс не самий жіночий вид спорту - це спосіб досить грубого зганяння накопичився стресу. На практиці ж підходить всім, хто хоче розвинути координацію, швидкість реакції і витривалість. Як бонус - додаткова впевненість в собі.

Які м'язи розвиває: активно зміцнює м'язи гомілки і стоп, а також верхнього плечового пояса. Однак це явно не ваш вибір, якщо є захворювання головного мозку, очей і шийного відділу хребта.

Футбол

Кому підходить: всім, хто не висипається і ходить з поганим настроєм! Цей вид спорту поєднує біг, ходьбу і маневрування, так що він значно покращує координацію і точність. Допомагає розвинути взаємодію з партнерами, тактичне мислення.

Які м'язи розвиває: покращує рельєф ніг, розвиває м'язи нижніх кінцівок.
батут

Кому підходить: тим, хто хотів би навчитися керувати своїм тілом в ситуації невагомості і любить відчуття турбулентності (як під час поїздки на американських гірках і інших подібних атракціонах). Тільки на відміну від нерухомого сидіння на каруселі це дуже активний вид навантаження, який дуже позитивно впливає на поліпшення координації рухів.

Які м'язи розвиває: не тільки м'язи ніг, але і тулуба (так звані стабілізатори тіла). Покращує роботу вестибулярного апарату. Небажано займатися при наявності проблем з хребтом.

Танці

Кому підходить: тим, хто хотів би налагодити комунікацію між власними емоціями і рухами тіла. А ще танці - це з серії «худнемо весело»: дуже гарний і художній спосіб наблизитися до своїх ідеальним параметрам. Найголовніше гідність танців - розвиток пластики і почуття музики.

Які м'язи розвиває: в залежності від виду розвиває різні групи м'язів - в основному нижні кінцівки, в деяких видах - руки.

Trail Run

Кому підходить: любителям перебувати на природі; тим, хто хотів би розігнати непотрібні думки і підняти настрій.

Які м'язи розвиває: ніг, гомілки і стегон. Покращує стійкість тіла, вміння пристосовувати стопи до нерівностей рельєфу. Дуже добре підходить для розвитку дихання, поліпшення роботи серця.

Балет

Кому підходить: в варіації не просто балет, але боді-балет, тобто балет з елементами пілатеса та аеробіки, - кращий вибір для тих, хто хоче схуднути, заодно виправити поставу, придбати грацію, зміцнити ноги. А якщо ви мрієте поліпшити розтяжку і розвинути почуття ритму, балет - це точно ваше.

Які м'язи розвиває: вираженого розвитку м'язів не відбувається, але значно поліпшується загальний рельєф тіла (особливо якщо це боді-балет).

Волейбол

Кому підходить: як і будь-який командний вид спорту, сприяє поліпшенню взаємодії з партнерами по команді і збільшення швидкості мислення. Також сприяє зростанню в висоту, як і баскетбол.

Які м'язи розвиває: м'язи ніг. Розвиває силу рук, точність, покращує стрибучість.

Скелелазіння

Кому підходить: тим, хто хоче навчитися такого важливого якості, як стресостійкість. Скелелазіння вчить координувати рухи в тілі. Дозволяє знаходити вихід в екстремальній ситуації, підвищує витривалість.

Які м'язи розвиває: всі групи м'язів, особливо верхній плечовий пояс і ноги.

Баскетбол

Кому підходить: всім, хто вважає за краще монотонним спортивних навантажень активні заняття з м'ячем, - зазвичай баскетбол рекомендують активним непосидючим дітям, а й серед дорослих таких чимало. Ще дуже здорово займатися баскетболом всім, хто хотів би попрацювати над точністю рухів і навчитися працювати в команді. Крім того, баскетбол сприяє збільшенню зростання.

Які м'язи розвиває: м'язи ніг, особливо області гомілки; м'язи рук, посилює рельєф області плечового пояса.