Танці з Володимиром Зельдіним

Tags :

П'єсу «Танці з учителем» склали Юлій Гусман і Ісаак Фрідберг при діяльній участі дружини Володимира Зельдина - Іветта Євгенівни Капраловой.Пьесу «Танці з учителем» склали Юлій Гусман і Ісаак Фрідберг при діяльній участі дружини Володимира Зельдина - Іветта Євгенівни Капраловой.Фото: Анастасія ПЛЕШАКОВА
Володимир Зельдін - акторський феномен, в 101 рік він як і раніше бадьоро грає на сцені. А крім того - співає, читає вірші і навіть дає урок історичного руху

«Танці з учителем» - це посвята музичного спектаклю «Учитель танців» по ??Лопе де Вега, який Володимир Зельдін грав у Театрі Армії більше тисячі разів.

Тепер він в ролі театрального романтика, який колись перевтілювався в Альдемаро (головний герой п'єси Лопе де Вега). По суті, Зельдін грає самого себе - літнього і дуже заслуженого актора Володимира Михайловича Неделина. Збіг в імені не випадково, щоб у глядачів не залишалося сумнівів, хто прототип. Він одержимий ідеєю - передати свою кращу роль молодого покоління і відродити легендарний спектакль. Наївно думає, що молодь буде так само віддано служити мистецтву, як її старші колеги. Але молодь цинічна: п'є, гуляє та порушує дисципліну. Нєдєлін збентежений таким ставленням до служіння. Конфлікт поколінь у наявності.

П'єсу «Танці з учителем» склали Юлій Гусман і Ісаак Фрідберг при діяльній участі дружини Володимира Зельдина - Іветта Євгенівни Капралова. Фрідберг записав її спогади на диктофон, а після зібрав з них п'єсу. Не дивно, що дружину головного героя звуть Івушка, як і реальну дружину актора.

У виставі чимало побутових діалогів, особливо коли артист Нєдєлін розмовляє з Івушка. Адже життя в мистецтві - це не тільки сцена. Все найцікавіше відбувається за лаштунками.

Отже, клопітка Івушка пригощає Неделина морквяними котлетами. Напевно, і в житті Зельдина так відбувається. Нєдєлін із задоволенням уплітає котлети. Але просить дружину класти поменше сметани, щоб не було жирно. «Володя, у нас в холодильнику сто років не було сметани», - видає секрет довголіття чоловіка простодушна Івушка.

Наявність сюжету не заважає захоплюватися грою Володимира Зельдина. Він дійсно актор-легенда. Наприкінці вистави вимовляє текст, який пробиває до сліз. «Мріяти - нехай обдурить мрія, боротися, коли переможений; шукати непосильною завдання і жити до кінця часів! Я не прощаюся з вами. Людина повертається, якщо його хтось чекає. Якщо Бог береже мене, значить, я ще не все зробив ». Це не просто завчений монолог, але життєве кредо самого Зельдина. І глядачі, заради того щоб живцем побачити легенду, валом валять на спектакль. І аплодують Володимир Зельдін стоячи.

Театр Російської армії

м. «Достоєвська»,

Суворовська площа, д. 2.

11 червня.

Ціна квитків: від 500 до 2000 руб.

ЩО ЩЕ ПОДИВИТИСЯ

Театр під керівництвом Олега Табакова

"Батьки та діти"

Інсценування роману Івана Тургенєва. За версією режисера Костянтина Богомолова, Євген Базаров як нігіліст, а й неврастенік. Гордий, але бідний. Тому й пнеться, зі шкіри пнеться аби потрапити в аристократичне суспільство. У виставі беруть участь: Яна Секста, Андрій Смоляков, Євген Міллер і ін.

м. «Тургенєвська», «Чисті ставки»,

вул. Чаплигіна, 1а, стор. 1.

7 червня.

Ціна квитків: 1500 - 3500 руб.

Театр на Таганці

«Гедда Габлер»

У виставі за п'єсою Генріка Ібсена в головній ролі - актриса Ірина Линдт. Її Гедда Габлер - красива, волелюбна молода жінка, скута аристократичним походженням і умовностями свого середовища. Вона сама себе скрутила в баранячий ріг самообмеженням. У цій виставі багато несподіваного, наприклад, тексти Бродського і Бердяєва.

м. «Таганська»,

вул. Земляний Вал, 76/21.

3 червня.

Ціна квитків: 300 - 1500 руб.

Малий театр, сцена на Ординці

"Пікова дама"

Спектакль поставив режисер Андрій Житинкин. У ролі графині - народна артистка СРСР Віра Васильєва. Германна грає Олександр Дрівень. У постановці переплітаються любовна драма і містичний трилер. Віра Васильєва кинулася в роботу з акторською азартом, незважаючи на забобони, пов'язані з цим твором Олександра Сергійовича.

м. «Добринінський»,

вул. Велика Ординці, 69.

5 червня.

Ціна квитків: 200 - 3500 руб.

Источник: http://kursomania.ru/articles/latinoamerikanskie-tanci-shkoli-v-ritme-solnca.html