Танці з вогнем

Tags :

Файерщіком стати не важко, важко - перестати

Кажуть, що нескінченно довго можна дивитися на парк жінку, як тобі видають зарплату і на вогонь. Вогонь - це стихія, яка насилу піддається контролю.

Але є люди (я не про пожежників), які роблять з вогнем все, що захочуть. Максим Лазін з їх числа. Вже багато років він займається постановкою вогненних шоу, разом з друзями створивши театр вогню і світла Falkor.

- Максим, кажуть, у липні у вас свято?

- Так, день народження. Восьмий.

- Будете відзначати? Є програма?

- Відзначати будемо. Швидше за все, влаштуємо традиційний пікнік-корпоратив. З приводу святкового концерту поки не можу відповісти. Він в планах, але поки під питанням.

- Як я розумію, ти мінімум вісім років займаєшся фаєр-шоу? Скажи, навіщо і чому?

- Якось так склалося, що ми з друзями постійно креативили, привносили в Новгород те, чого раніше тут не було. Так сталося з клубом кельтських танців, з якого потім виросло два або три танцювальних колективи. Так було з фолк-групою Shedda, яка грала європейський народний матеріал, а зараз вийшла за його межі. Так і з «ФАЛЬКОР».
Те, що ми з друзями затівали, виникло як наслідок бажання, «щоб і у нас таке теж було». Ми на той момент бачили кілька фаєр-шоу в Москві, Пітері, Виборзі. І виникла ідея зробити у нас, в Новгороді, «вогняну команду».

- Це ж дуже небезпечне ремесло - ігри з вогнем ...

- Що стосується небезпеки, ми взялися за це не заради екстремальних відчуттів, як мені здається. Багато хто з нас прийшли в «Фалькор» з якимось сценічним бекграундом: хто з танців, хто з музики, хтось з рольових ігор або театральних студій. А вогонь став для нас новим виразним засобом, способом донести до глядача емоції та ідеї новим способом. Спосіб дійсно не найзручніший, але ж так навіть цікавіше. А від небезпеки застережуть знання і техніка безпеки. У нас кожен артист склав іспит по ТБ, в колективі четверо сертифікованих піротехніків, а на майданчику - засоби пожежогасіння.

- Важко було починати?

- Спасибі Інтернету і російськомовному фаєр-спільноті. Коли ми починали, вже було багато навчалок і статей - від як зробити тренувальний реквізит до правил техніки безпеки.

- Ви виступаєте в інших містах?

- Так, область нами із'езжена вся, мабуть. Вибираємося періодично в сусідні Псковську, Ленінградську області. Взагалі їдемо, куди запросять, кожен сезон розширюючи географію. Окрема тема - вогняні фестивалі, куди ми виїжджаємо виступати або просто відпочити, поспілкуватися з колегами. Іноді звуть провести майстер-клас. Мені, наприклад, довелося побувати з майстер-класом в Нижньому Новгороді і Липецьку.

- Були події на концертах?

- У середовищі файерщіков сформувалося особливо трепетне ставлення до техніки безпеки, що в принципі і зрозуміло. Мабуть, тому за вісім років нашої діяльності не відбулося нічого, що можна було назвати подією. Тверезе та уважне ставлення до своєї справи не дозволяє штатним ситуацій стати НП. Хіба що якийсь перебрав глядач норовить вискочити на площадку. Але гості чи наші артисти акуратно ведуть його на місце, щоб не став подією.

- Скільки у вас артистів в театрі?

- Основний склад театру - близько 12 осіб. З учнями і запасними буде понад двох десятків.

- Ви своїми шоу можете заробити на життя? Тобто ви - професіонали?

- У сезон замовлень може набратися достатньо, щоб артисти з основного складу могли займатися тільки цим. Але, на жаль, поки ринок у нашій області недостатній, щоб ми могли утримувати себе і сім'ю, займаючись тільки фаєр-шоу. Так чи інакше, всі наші артисти десь ще працюють, чимось ще займаються.

- Ти допускаєш, що вогонь набридне? Що тоді?

- Ейфорія від обертання вогню проходить після пари місяців роботи. Що в принципі і правильно: на зміну приходять задоволення іншого роду - від краси постановки, від технічної складності елементів, від танцю і руху, від роботи з партнером і командою, просто від сцени. А це вже не про вогонь, вогонь - це художній засіб.

- У вас є які-небудь навчальні курси?

- З осені у нас новий набір, у групі буде оголошення. Спалити Не бійся, ніхто тебе до вогню не допустить. З осені до весни учні тренуються в залі, зарівнюють руху, потім - звітний номер зі світловим інструментом, інструктаж і іспит з техніки безпеки. І тільки після цього - перший досвід з вогнем.

- Які критерії відбору, або навчаєте абсолютно всіх?

- Жорстких критеріїв немає, але людині з досвідом спілкування зі своїм тілом у нас буде простіше (танці, бойові мистецтва, акробатика і т.д.). І ще важливе уміння змусити себе довго й осмислено робити одноманітні рухи. Оскільки 80% успіху спиннер (людини, яка крутить всякі штуки) - результат регулярних самостійних тренувань. А якщо ти про вогонь, тут все просто. Учні молодших 18 до вогню не допускаються. Вони крутять тренувальний реквізит, а виступають зі світлодіодами.

- Курси платні?

- Курси платні. Вартість не пам'ятаю, щось близько 800-1000 рублів на місяць.

Якісний дитячий одяг ви можете придбати на сайті http://tashkan.ua. Там ви знайдете широкий вибір дитячого одягу від справжнього українського виробника.