Танці топлес: жорстока експлуатація і тендітна радість "Мулен Руж"

Tags :

Юна танцівниця феміністських поглядів Бі Роулатт була обурена, побачивши на сцені своїх колег з оголеними грудьми.

Через багато років, вже написавши книгу про долю Мері Уолстонкрафт, феміністки XVIII століття, вона вирушила до Парижа, в знамените кабаре "Мулен Руж". Вона хотіла поговорити з танцівницями топлес, які працюють в цьому безжальному бізнесі. І, треба сказати, вона перебувала в нерішучості перед цією розмовою.

Ось її розповідь.

Французький письменник і художник Жан Кокто був великим шанувальником дівчат з "Мулен Руж". Він називав їх "каріатидами нашої великої і прекрасної епохи".

Можливо, Жану Кокто ніколи не доводилося підтягувати спеціальним ремінцем свою дупу, і його не виштовхували на сцену, - тому що мої спогади про життя танцівниці зберегли саме ці моменти.

Я була тінейджером, коли отримала роботу в шоу Isla del Lago на Канарських островах. До того я була прихильницею балету зі все зростаючим інтересом до ідей фемінізму і навіть не уявляла собі, у що я вплутуються.

Це було безсоромну шоу гігантських пір'я і штучних вій. Але те, що бачили глядачі, було нічим у порівнянні з тим, що відбувалося за сценою.

Це був шоу-бізнес із закривавленими зубами і кігтями, де виживав самий худий і злий. Будучи новачком, мені довелося багато чому навчитися. Я не могла танцювати на цих проклятих сріблястих підборах, я навіть не могла правильно надіти труси.

І на мій жах, деякі танцівниці виступали топлес. Справжнім танцівницям ні до чого виставляти свої груди, обурювалася я.

Це була та межа, яку я відмовилася переходити. Взагалі, весь мій тодішній досвід можна порівняти з падінням в паралельний всесвіт. Місцями блискучу, але дуже, дуже складну.
Забудь про мозолях

Через тиждень репетицій я все ще не могла танцювати на підборах. Висока блондинка взяла мене під свою опіку.

Вона вже давно танцювала, її всі називали "тітонькою Деббі", і вона часто брала новеньких під своє крило. Вона порадила мені забути про мозолях і не знімати підбори цілий день.

Уже почали базікати, що я абсолютно марна і скоро здамся. У мене був тільки один спосіб вижити. Я натягнула підбори і пошкандибала на сцену.
Image caption Бі Роулатт була феміністкою і танцювала в шоу

На щастя, скоро справи пішли краще. Я дізналася про те, що таке "день зважування", коли танцівниці шикуються в лінію і зважуються одна за одною. Як запобігти затікання поту на клей, яким кріпляться штучні вії. І як зробити нитку від тампона невидимою.

Я навчилася спати вдень, засмагати так, щоб не було лінії засмаги, не їсти і не пити перед шоу і ніколи, ніколи не вставати на шляху прими під час швидкої зміни костюма. І коли я, нарешті, відпрацювала помахи ногами на підборах, мене прийняли остаточно.
оголені душі

Ми проводили довгі години в гримерці, посипаної блискітками, оточені нашими власними відображеннями і сяйвом гріміровальних ламп.

Ніч за вночі ми просиджували там, розсівшись кружечком, оголюючи один одному душі і штоп колготки. Жорстокі бойфренди, складне дитинство, оральний секс, дієти, одностатеві партнери, аборти, невдала операція по збільшенню грудей - ми обговорювали буквально все.

Це були сильні, багато і важко працюють незалежні жінки. Жодну з них не можна було назвати дурною.

Проте, я була здивована тим, що вони вважають прийнятним - хіба я жила в кришталевому палаці весь цей час? Але тим менш, кімната була сповнена голодних жінок, з маленьким заробітком, які дозволяли принижувати себе публічними зважуваннями і яких роботодавці називали "суками" і "коровами на льоду". Чому ми мирилися з цим?

Через багато років, коли я писала книгу "В пошуках Мері" про праматері фемінізму, я знайшла "тітоньку Деббі". Наша зустріч почалася з того, що ми нишком оцінили один одного.

Коли б не зустрілися дві танцівниці, вони починають з "собачого" обнюхування, перевірки дупи: чи не розтовстіла чи? Будь-яка танцівниця боїться критичного погляду іншої танцівниці. Ми робимо вигляд, що нам немає діла, але це не так.

Дуже скоро ми починаємо сміятися і ділити спогадами. Однак спогади Деббі про жорстокість за сценою залишають мої спогади далеко позаду.

Заздрісні колеги саботували зміну костюмів між танцями і гірше: їй доводилося робити регулярні ін'єкції, щоб зменшити болі в спині.

Безсмертний канкан

Ми разом вирішили сходити в "Мулен Руж", де Деббі починала в 16 років. Це легендарне паризьке шоу було місцем народження канкану, який обезсмертив Тулуз-Лотрек.

І до цього дня канкан залишається його візитною карткою і щоденною рутиною. Оксфордський словник так описував канкан: "шалений і останнім часом навіть непристойний танець, поширений в Парижі, за який туристи з Британії та Америки непогано платять".

Хочете ще визначень? Це кошмар будь-танцівниці - найнебезпечніший, складний і приносить найбільше травм.

Деббі розповідала про розбиті носи, розірваних сухожиллях і знаменитих стрибках в шпагаті: "Ми повинні були підстрибнути в повітрі, зробити шпагат в польоті і повернутися до первісної позицію. Ніхто не знав, що під час цих стрибків ми кричали!"

Ми приїхали в "Мулен Руж" і нас проводили в саме серце цієї посипаної блискітками планети. Стійки з одягом тягнуться одна за одною, головні убори височіють до самої стелі.

Гігантські рожеві і червоні пір'я погойдуються, ніби величезний кораловий риф. Між ними пурхають зграйки великооких і білошкірих танцівниць. Вони схожі на прекрасних инопланетянок. Я ніколи не була в "Мулен Руж", але цей світ нагадав мені той світ, який колись знала я.

Кейті, одна з танцівниць, нещодавно повернулася в лад після травми, пов'язаної з тим самим стрибком в шпагаті. Вона почала працювати п'ять років тому, і тоді на пробах було 300 дівчаток.

Сьогодні число бажаючих набагато менше, насилу набереться 30-40 чоловік, і танцівниці в основному англійки, та й сьогодні в шоу беруть участь танцівниці з усього світу.

"Публічне приниження? Ні!"

І хоча стандарти шоу зросли, рівень тиранії став зовсім іншим. Коли я розповідала Кейті про "публічних зважуваннях", вона мало не впала зі стільця від подиву. "Ні, це неможливо! Звичайно, ми повинні підтримувати форму. Якщо щось змінюється, то нас просто відводять убік і проводять бесіду, але публічно - ніколи!"

Я намагалася копнути глибше, щоб знайти неспростовні докази жорстокої експлуатації, але тут Деббі перервала мене: "Робота в" Мулен Руж "була найкращим, що трапилося зі мною в житті, і можу сказати, що я працювала б там і безкоштовно".

"Велика честь працювати тут, - погоджується Кейті, - бути танцівницею - для мене все. Тут я можу бути самою собою, я чудово себе тут почуваю".

Але чому ж танцівниці повинні виступати з оголеними грудьми?

Кейті дипломатично посміхається: "Я знаю, це підходить не всім. Але насправді це дає танцівниці вищий статус". Вони переморгуються з Деббі: "Це виділяє тебе з усього канкану".

"Статус ?!" - Повторюю я.

хористки

"Те ж саме було і в мій час, - говорить Деббі. - Дівчата з оголеними грудьми стоять вище в харчовому ланцюжку, у них окрема хореографія, яка представляє їх з кращого боку". Вона хапає мене за коліна в захваті: "Ви, дівчата, тільки хор на нашому фоні!"

"Як би там не було, - каже Кейті, - безліч людей поміняли свою думку, коли побачили шоу". Я ж тихенько вирішую не змінювати свою думку.

Перед самим підйомом завіси я шепочу Деббі: "Мені все ще сниться цей момент". Спогади про ті почуття, які я відчувала на сцені, знову оживають і приносять біль. Я затримую дихання, і шоу починається.

Шоу було блискучої, несамовитої, чистої позачасовий радістю. У ньому були і викликають моменти, і моменти кітчу, але яке ще шоу може похвалитися пір'ям і стразами вартістю тисячі євро, 800 парами туфель ручної роботи, 700 сріблястими відерцями для шампанського і п'ятьма пітонами?

А танцівниці настільки прекрасні, що захоплює дух. Вони немов ожилі статуї. І ностальгія по сріблястому екрану, і сам канкан, і його безсоромна слава - все це призводить аудиторію в шаленство.
Магія "Мулен Руж"

"У" Мулен Руж "ми поважаємо традиції, - каже Тьєррі Утрілла, колишній танцюрист і колега Деббі, а сьогодні режисер-постановник, - в цьому є своя магія, і ми не можемо змінити стан речей".

Шоу закінчилося, але повернутися в звичайне життя просто неможливо. Розмова знову заходить про груди: прикривати чи ні?

На жаль, Кейті виявилася права: шоу змінило моя думка. У ньому не було нічого непристойного, це було за тисячу миль від того, що ми сьогодні називаємо "тверк". Це чиста краса, ніби виступають оголені античні статуї.

Коли офіціанти почали складати стільці навколо нас, я зрозуміла ось ще що: танцівниці дуже згуртовані, у них є свій код поведінки.

Якщо ви разом переживаєте болісну біль, вона робить вас сім'єю. І ось я тут, з жінкою, яка заступилася за мене 25 років тому.

За всіма цими блискітками і стразами існує справжній союз сестер, і якщо сьогодні дівчаткам з "Мулен Руж" потрібно за щось триматися, то це саме те, через що варто працювати тут.

"Давайте подивимося правді в очі, - кажу я. - Ці танцівниці більш здорові, ніж були ми, вони більше працюють і вони набагато менше стерви, ніж ми".

"Так вони просто краще", - киває Деббі.

"Слава богу, ми вже досить старі, щоб вести себе погано", - хихикаємо ми. Для згладжування своїх негативних спогадів ми п'ємо шампанське. І все негативні моменти, чітко які у світлі моїх політичних поглядів, магічним чином зникають.
політ

Як я могла це забути? Робочий століття танцівниці - дуже короткий, але сповнений тендітної радості - тимчасового і дорогоцінного тріумфу над гравітацією.

Можливо, доцільно було б витратити всі ці важкі роки на вивчення гри на гітарі, чогось менш травматичного і чогось, у чому ти ніколи не станеш занадто старої.

Але ми витратили їх на вдосконалення власного тіла. І це, нехай і на короткий час, дало нам можливість літати.

Всі - від Румі до Ніцше - звеличують танець.

Американський хореограф Мерс Каннінгем знав правду: "Ви повинні по-справжньому любити танець, щоб займатися їм. Він не поверне вам нічого, ні віршів, які можна буде надрукувати і продати, ні картин, які можна буде показати в музеї, нічого крім того короткого невловимого моменту, коли ти відчуваєш себе живим ".

Вы можете купить букет Киев и подарить их своей любимой, кто знает быть может она вам сегодня станцует не хуже чем танцовщицы из Мулен Руж...