Танці на візках: в Калінінграді запущений унікальний спортивний проект

Tags :

Ініціатор проекту Марина Куликова (у центрі) з сином Олексієм (ліворуч)

Ініціатор проекту Марина Куликова (у центрі) з сином Олексієм (ліворуч)
Днями в Калінінград надійшли спеціальні коляски, призначені для танців. В регіональної громадської організації інвалідів "Ковчег" мають намір розвивати спортивні бальні танці для людей з обмеженими можливостями.

Як розповіла Клопс.Ru одна з ініціаторів цього починання Світлана Нігматулліна, в лютому ковчеговци зв'язалися з президентом Федерації зі спортивних бальних танців на візках Росії Оленою Лозко і заручилися її підтримкою. За організацію такого незвичайного проекту взялася Марина Куликова, активістка "Ковчега".

Марина вперше побачила танцювальні пари 10 років тому, коли була учасницею Міжнародного фестивалю "Філантроп" в Мінську. У 2005 році Марина перемогла на фестивалі "Крила душі" в Архангельську в номінації "Оригінальний жанр".

Прийшовши в команду "Ковчег" вона розповіла про свою мрію розвивати спортивні бальні танці на візках в області. Ідею прийняли на ура і спільними зусиллями написали проект "Танці на візках".

"Нам вдалося отримати під нього грант, на який і були куплені коляски для танців", - розповіла Світлана Нігматулліна, автор проекту.

Світлана - дуже активна людина, невгамовна мандрівниця. Вона розповідала на Клопс.Ru про свої поїздки.

"На жаль, сама я танцювати на такій колясці не зможу, але щиро рада за своїх друзів, які займаються у спортивному клубі" Грація ", куди команду" Ковчега "запросила головний тренер клубу Людмила Широченко".

Партнером Марини в танцях виступає її син Олексій - кандидат у майстри спорту, учасник і переможець різних танцювальних конкурсів, чемпіон Архангельської області з латиноамериканської та європейської програми, чемпіон Калінінграда за європейською програмою.

"Нам дуже допомагає Людмила Геннадіївна Широченко, адже без спеціальних навичок навчатися такому виду спортивних танців складно, - розповіла Марина Куликова. - Зараз ми шукаємо в інтернеті відео танців, намагаємося розібратися в побудові фігур, рухів, ставимо композиції, Уявляєте, якими темпами моя мрія набирає швидкість ?! З нульовий практикою ми на запрошення Федерації бальних танців на візках Росії, у вересні вже плануємо брати участь у світовому турнірі "Кубок континентів" в Санкт-Петербурзі, в самому грандіозному турнірі! Авантюризм? Так! Але здоровий авантюризм, без якого подібні починання просто неможливі. І ми тепер не можемо робити кроки назад. Костюми шиються! Мета поставлена! "

Танці на візках вперше з'явилися у Великобританії в кінці 1960-х років, а до середини 70-х поширилися в Європі. Перший чемпіонат Старого Світу відбувся у Швеції в 1997 році. Тоді ж танцювальний спорт прийшов у Росію і Білорусію. А перший чемпіонат світу пройшов в 1998-му в Японії.

Фахівці усього світу розглядають спортивні танці як один з найефективніших видів реабілітації людей, які стали інвалідами внаслідок хвороби або травми. "Танець дає рухатися людям, які раніше і не підозрювали, що здатні на це", - каже Кетрін Чаппелль, викладач змішаного танцю для інвалідів з Нової Зеландії.

Існують дві форми танців на візках: дуо, коли обидва партнери на візках, і комбі - один партнер на колясці, інший - на ногах. Часто ходячий партнер стає колясочнику не тільки напарником, а й другом. Є чимало випадків, коли танцювальний дует переростав в міцний сімейний союз.

Сьогодні танцюристи на візках можуть виконати практично будь-який танець: самбу, ча-ча-ча, румбу, пасодобль, джайв, вальс, танго, віденський вальс, повільний фокстрот, квікстеп.

"Ковчег" запрошує калининградцев приєднатися до незвичайного танцювального руху. Зв'язатися з організаторами проекту "Танці на візках" можна за телефоном +79052491319 або поштою contact@39kovcheg.ru.

Якісні меблі Львів ви можете замовити за адресою mebli-bristol.com.ua. Там ви знайдете величезний вибір меблів на будь-який смак.