Танці на високих підборах

Tags :

Екзотичні танці з'явилися в Україні недавно. Поступово виник цілий напрямок в танцях. Вероніка Путиловцева вже кілька років займається танцями у пілона, з недавніх пір викладає екзотичні танці.

- Ніка, як давно ти займаєшся танцями?

- Саме танцями у пілона (poledance) я почала займатися 2,5 роки тому. Почала зі стрип-пластики, займалася якийсь час, але задоволення не отримала, не знайшла ніякого самовираження. А потім дізналася про pole dance, в студії Sweet Dance поставили пілони, і мені було цікаво - що це за вид танцю, відвідала одне тренування, і далі пішло-поїхало. Вісім місяців тому я вирішила з pole dance перейти на екзотику. Це теж танці на пілоні, але у них є свої нюанси.

- А що за нюанси? В обох випадках маємо справу з пілоном?

- Пілон - це загальний робочий інструмент, вісь, навколо якої рухаєшся, але відмінність у тому, що в pole dance в основі лежать трюка акробатика і силове тренування, а в екзотиці - більший упор на пластику, хореографічні елементи, хореографічну лексику, відтворення елементів в такт музиці. Pole dance більш популярний серед тих, хто хоче привести тіло в порядок. Звичайно, бачачи жердину, люди думають про стриптиз, асоціюють його з розпустою. Хоча в екзотиці немає нічого вульгарного. Там не вчать роздягатися, там вчать граціозності, пластиці, артистизму. Пілон допомагає швидко привести тіло в норму, в цьому плані він більш ефективний, ніж тренажер.

- Що тебе надихнуло перейти на екзотичні танці?

- Коли я займалася на пілоні і дізналася про екзотик, вирішила піти на пару занять з іншими дівчатами. В ході тренувань зрозуміла, що мені такий напрямок ближче, ніж просто трюки на пілоні. Подивилася в інтернеті відеовиступи провідних хореографів Єви Бембо і Тетяни Маршовими і зрозуміла, що хочу досягти їх рівня.

Через пару місяців занять я дізналася, що в Краснодар з майстер-класом їде Єва Бембо, і вирішила будь-що-будь потрапити на цю зустріч. Природно, збільшила кількість тренувань, тому що була далека до потрібного рівня, хотілося побачити кумира і самої показати себе з кращого боку. До майстер-класу з Євою я підготувалася несподівано для себе навіть з найкращим результатом, ніж планувалося. У підсумку і зв'язки з нею, якісь прийоми було набагато легше вивчити.

Коли дізналася про майстер-класи Тетяни Маршовими, вирішила відвідати їх все. Навіть якщо програма одна і та ж, все одно зайвим не буде отримати якісь нові знання, закріпити вже отримані. Зазвичай майстер-класи проходять в Москві, Санкт-Петербурзі, Краснодарі, Ростові-на-Дону, в Ставрополь чомусь не приїжджають, хоча ми далеко не останнє місто в плані танців.

- А що собою представляють ці майстер-класи?

- Майстер-клас - це, по суті, все та ж тренування на півтори-дві години, але вже з відомим тренером, який може дати тобі поради, розповісти про якісь нюанси, які на звичайній тренування не відкриєш. Тебе оцінить професіонал, підкаже щось. Хтось протягом майстер-класу показує елементи, і вся тренування носить чисто практичний характер. Є тренери, за якими краще записувати. Наприклад, Слен Срібна Куля, один з небагатьох чоловіків - фахівців з танців біля пілона. На своїх майстер-класах він дуже багато розповідає про роботу різних груп м'язів, механіки тіла, анатомії, про комплекс вправ, що робити варто і чого не варто. Я з його занять повернулася з списаного зошитом. Так що танці у пілона не обмежуються тільки відпрацюванням елементів, потрібна і міцна теоретична база, потрібно знати можливості свого тіла.

- Як ти почала викладати? Тобі самій запропонували?

- Після довгих тренувань і майстер-класів я сама прийшла в студію танців Sport Life. Показала, що можу робити, розповіла, що побувала на майстер-класах. Мій досвід оцінили і надали мені місце, час для тренувань. Далі, щоправда, денний час, не найзручніше. Одні на заняттях, інші на роботі. Але я сама можу прийти в будь-який час, щоб вивчити щось нове і надалі це ж показувати учням. Тренер повинен постійно вивчати щось нове і не стояти на місці.

- Скільки триває одне заняття, скільки коштує?

- Від однієї години до півтори. Мені самій подобається танцювати і показувати щось іншим, приємно, коли знаєш, що хтось навчився чомусь саме у тебе. Мені нескладно збільшити час тренування, аби навчити.

Ціна залежить від абонемента. Є абонементи на 6, 8, 12 занять. Є безлімітні. Хто хоче стрімко зануритися в танці, такий абонемент для них. Він дозволяє відвідувати різні тренування, працювати з різними тренерами. Є разові, індивідуальні заняття. Одне персональне заняття коштує 800 рублів. Разове заняття коштує 300 рублів - ти просто приходиш, пробуєш себе і, якщо подобається, купуєш абонемент або береш персональні заняття.

- У якому віці приходять на тренування найчастіше?

- Займатися можна з ранніх років. Я бачила дітей, які в три-чотири роки вже починають заняття танцями у пілона. Дітей навіть легше вчити, тіло дуже гнучке. У мене займаються і восьмикласниці, і жінки під сорок. Все завжди задоволені, багато хто після тренувань кажуть: «Я не очікувала, що можу такі хвилі ногами робити». Є сімейні, є молоді дівчата з хлопцями.
Пол-денс. Елемент Китайський прапорець. Фото Павла Девішева.

- І як вони зазвичай реагують на заняття?

- Природно, у деяких хлопці консервативні і звикли пілон розглядати як елемент стриптизу, тому дівчата займаються екзотикою потайки від них. Кажуть просто: «Іду на танці». Ті, хто знає, звичайно, бурчать, мовляв, біля жердини ... Ну тут-то все не просто так: мало покрутитися біля жердини, в екзотиці потрібні сила, пластика, спритність. Ми не роздягаємось біля жердини, все розраховано на естетику і настрій.

На майстер-класі нас так вчили: в екзотиці потрібен якийсь кут нахилу, потрібна пластика, тоді це не буде виглядати похабно, буде видно, що це саме танець.

Так, у нас відкрито тіло під час танців, але це зроблено не для того, щоб залучити хтивий погляд. У роботі з пілоном потрібно максимально відкривати руки, тулуб для зчеплення, опори на тіло. Так що відкритий одяг - це вимога самого танцю. Якщо будеш займатися в лосинах і футболці, просто зісковзнеш з пілона. Ну і зрозуміло, не обходиться без травм і синців. Перший час це в порядку норми, поступово ти вчишся виконувати елементи без труднощів, тіло звикає, і вже тренування обходиться без синців. Часто в студіях кладуть мати. Для кращого зчеплення з пілоном використовуються різні мазі.

- Які атрибути потрібні танцівниці?

- Обов'язково потрібні наколінники, в цьому виді танцю дуже багато роботи на підлозі, перекатів, часто задіюються коліна. Без захисту можна пошкодити ногу за дві секунди. Крім наколінників потрібні туфлі з високою платформою - «стрипи». Спочатку в них танцювали стриптиз, але поступово їх адаптували для екзотики. У них зручніше танцювати, та й ноги виглядають стрункішими. Бачачи себе в дзеркалі, дівчина відчуває свою привабливість, краще відчуває музику. Всім, хто приходить до мене на заняття, я завжди раджу брати взуття на високій підошві. І обов'язково з застібкою. Взуття може злетіти під час заняття і розбити дзеркало в студії. Можна займатися в звичайних шкарпетках, але не босоніж, якщо ти не виконуєш екзотик-арт. Часто необхідно ковзати, а босоніж цього красиво не зробиш.

- Ти говориш, що в екзотиці багато роботи на підлозі. Це якийсь невід'ємний елемент такого виду танців?

- Можна сказати і так. Просто робота на підлозі відкриває можливість пов'язувати між собою елементи. Не можна просто виконати один трюк і відразу перескочити на інший, обов'язково потрібен гарний перехід. В екзотиці багато роботи ногами, ними можна робити багато красивих елементів. Сама по собі екзотика може обійтися без трюкової акробатики, досить працювати над плавністю і грацією рухів, в цьому її основа.

- А що за екзотик-арт?

- Це один із напрямів екзотики. У ньому допустимо танцювати босоніж, завдання полягає в передачі настрою без якихось складних елементів. Є ще екзотик підлогу денс, в ньому йде як танцювальна, так і трюка частина. Зараз з'явився новий напрям - відьомський екзотик. Танці виконуються під шаманську музику. Все йде до того, щоб занурити глядача в окультну атмосферу магії. Взагалі в залежності від музики створюється настрій у самій виконавиці, у танцю і, відповідно, у глядача. Я пробувала танцювати під класику заради експерименту.

- У своєму «інстаграмме» ти часто викладаєш фото і відео з тренувань. Як реагують передплатники?

- Зрозуміло, що більша половина сильної статі дивиться не на якість виконання, а на зовнішній вигляд танцівниці. Ну і оцінюють ступінь еротичності. Цікавіше читати коментарі дівчат. Вони дивляться на якість виконання. Свої заняття я знімаю на відео, щоб бачити свої косяки і помилки.

- Цікаво, як дівчата реагували, якби хлопці займалися такими танцями?

- До речі, хлопець може виконувати екзотик. Часто знаходжу відео з такими. Може, в подальшому це буде звичайною темою, але зараз трохи очей смикається. Незвично. Це, звичайно, дивно, всі звикли бачити дівчину у пілона, але нічого поганого в цьому немає. Тим більше що пілон допомагає швидко накачати руки, торс, ноги, тому часто доводиться піднімати власну вагу. А в чоловічих групах складні елементи і трюки, так що заняття з пілоном для хлопця можуть принести більший ефект, ніж відвідування тренажерного залу.