Танці на пілоні роблять ставку на дітей і бабусь

Tags :

У Санкт-Петербурзі відбувся Всеросійський відкритий чемпіонат по Pole Sport, по Итогам якого була сформована збірна Росії на чемпіонат світу World Pole Sports Championship 2017 Голландії. Лайф зв'язався з одним з організаторів турніру Поліною Волчек, відомої під сценічним псевдонімом Pink Puma, і поговорили з нею про медальних шансах наших спортсменів на чемпіонаті світу та багато іншого.

- Кілька років тому збірна Росії вже Виступала на чемпіонат світу, і досить успішно. Хлопці займали високі позиції, - розповіла триразова чемпіонка світу з художньої гімнастики і чемпіонка світу з Pole Sport. - Але головна складність полягає в тому, що протягом останніх півтора-двох років в Росії перестали організовувати змагання зі спортивного напрямку.

Спортсменів менше не стало, просто в них зменшилася кількість турнірів, де вони могли б кваліфікуватися на чемпіонат світу.

Російська школа нічим НЕ поступається американській, європейській або той же австралійської. Наші хлопці, впевнена, складуть гідну конкуренцію суперникам. До речі, чемпіонат світу в Голландії пройде з 30 червня по 3 липня.

- Тобто ми цілком можемо чекати від російських спортсменів призових місць в Голландії?

- Звичайно! Ми боролися за призові місця на чемпіонат світу до цього, будемо боротися і зараз. Кілька років тому наші спортсмени були на третє позиціях, на друге.

Судити спортсменів на чемпіонаті Росії будуть не безликі рефері, а атлети з іменами, спортсмени, які свого часу завойовувала на чемпіонат світу високі місця. Крім того, ветерани будуть допомагати зеленим спортсменам готуватися до змагань.

Цікаво, що суддівство на чемпіонаті Росії буде проходить по тим же правилам, які застосовуються на чемпіонаті світу і які, найімовірніше, будуть вживатися суддями на Олімпіаді.

- На Олімпіаді? Тобто Pole Dance зовсім скоро може виявитися в олімпійській родині?

- У лютому відбулася зустріч міжнародних федерацій пілонного спорту з представниками Міжнародного олімпійського комітету, і стало зрозуміло, що інтерес до нашого спорту в МОК є. Для цього ми дуже сильно підлаштувалися під правила федерацій той же художньої гімнастики. А після зустрічі характеристики, що дозволяють Pole Sport боротися за місце в програмі Ігор, ще додадуться.

Звичайно, включення цього спорту в програму Олімпіади відбудеться нескоро, але цей напрямок розвивається дуже швидко, і протягом 20 років, впевнена, у нього точно є всі шанси опинитися в програмі Ігор, тому що Олімпіада - це велике шоу, де вітається все яскраве і ефектне. Потенціал в пілонного спорту дуже великий, тому що його можна віднести до реєстру сложнокоордінационниє видів спорту.

- Турнір в цьому році пройде в Санкт-Петербурзі. Пітер стане постійним місцем проведення чемпіонату Росії?

- Ні, ми плануємо, що цей турнір буде подорожувати по містах Росії, але багато чого буде залежати від того, чи зможемо ми знайти підходящу площадку.

Основною родзинкою майбутнього чемпіонату стане шоу "Вертикаль", яке ми плануємо провести в стінах "Ленінград-центру". З показовим номерами виступлять найкрутіші зірки Pole Dance - Уна Ківеля, Ольга Трифонова, Дмитро Політов, Христина Думанська, Євген Грешилов, Наталя Татаринцева, Кіра Нуар і інші, а потім почнеться серія майстер-класів.

- Що з себе буде представлять збірна Росії в Голландії?

- Спортсмени, які виступають на найвищому рівні, діляться на категорії, з яких якраз і буде перебуваючи збірна Росії. Перша категорія - це "діти від 8 до 14 років". Друга - "юніори від 15 до 17 років", потім категорія "дорослі від 18 до 35", є ще категорія "майстра плюс" - це люди від сорока до сімдесяти років. Крім цього є ще дуети.

Тобто на чемпіонаті світу нашу країну представлятимуть по два людини в кожній категорії і два дуети.

- Синхронне плавання і художня гімнастика перестали бути суто жіночими видами спорту. У пілоні спорті є чоловіки?

- Це спірне твердження, що танці на пілоні - чисто жіночий вид спорту. У Деяких країнах цим видом спорту займаються переважно чоловіки. Що стосується наших хлопців, то вони досить впевнено займаються цим напрямком. Більш того, в Росії живуть і працюють одні з найсильніших спортсменів у світі. Наприклад, Дмитро Політов і Євген Грешилов.

- Для багатьох пілоні спорт асоціюється виключно зі стриптизом. Складно боротися зі стереотипами?

- Безумовно, відійти від цього стереотипу цілком і повністю складно. Цей вид мистецтва все одно буде розвиватися як в спорті, так і в клубах.