Танці для людей похилого віку

Tags :

Влітку 2013 року в нью-йоркському парку поліція затримала групу літніх танцюючих китайців, за два місяці це було третє подібне затримання престарілих любителів танців китайського походження.

Справа в тому, що гучна музика завадила жителям довколишніх районів, які негайно заявляли на китайців в поліцію, пише http://plastering.kiev.ua. Американці навіть не підозрювали, що танці на свіжому повітрі дуже популярні в Китаї. Особливо влітку, поки тепло, В Китаї вечорами скрізь можна побачити танцюючих пенсіонерів. Це явище називається - танці на відкритих майданчиках.

Літні знаходяться в найтіснішому контакті з сучасної модної поп-музикою тільки під час таких танців під відкритим небом. Щодня після вечері на відкритих майданчиках мікрорайонів, в парках можна побачити захоплено танцюючих людей, з тих, кому за 50-60. Найчастіше люди похилого віку танцюють під енергійні ритми, і тоді їх руху нагадують радіо-зарядку. Але саме такі легкі руху під силу старим любителям сучасного танцю.

У танцях на відкритих майданчиках бере участь до сотні літніх людей. А найпопулярніший танець - це «танець в лінійку» (Line dance), це коли танцюючі роблять прості ритмічні рухи, вишикувавшись в ряд. Крім цього, популярні і народні сільські танці янге (щось типу завзятого хороводу), танці в парах і навіть танго. Для танців на відкритому повітрі потрібно тільки настрій, колонки і нехитра стереосистема, ось мабуть і все!

В останні років в Європі поширені акції флешмоба, але танці літніх китайців під відкритим небом - це не флешмоб, цей захід, що проходять день у день і практично в будь-яку погоду. Взагалі-то навіть в Китаї танці на площі люблять далеко не всі. На приклад в Урумчі під відкритим небом танцюють тільки ханьці (тобто власне китайці), а уйгурів дуже мало. Давайте перенесемося на одну з таких майданчиків і відчуємо ритм танцюючих людей похилого віку.

Як ми вже сказали, танцюристи - це люди за 50 і старше, причому жінок серед них набагато більше, ніж чоловіків. Ці люди знаходяться в передпенсійному або в пенсійному віці, у них досить стабільний соціальний стан і є вільний час-адже діти вже виросли. До того ж у всьому Китаї йде активна пропаганда фізкультури і спорту, що є додатковим стимулом для цієї групи людей. До того ж танці на відкритій площадке- це не дорогий зал або фітнес-центр, де за заняття потрібно заплатити досить кругленьку суму, танці на свіжому повітрі демократичні і доступні кожному.

 Поряд з цим, сам спосіб життя і поняття проведення вільного часу і дозвілля в Китаї швидко змінюється, зростає інтерес до спорту, проте членська картка в фітнес-клубі, та й заняття поодинці не приваблюють літніх, прагнуть до активного спілкування. Цікаво також, що і саме число спортивних клубів у великих містах стало неухильно падати.