Танці без кордонів

Tags :

Лікарі не вірили, що Даша коли-небудь зможе ходити і доб'ється успіхів у спорті. Вона довела всім зворотне. Зараз школярка готується до сольного виступу на Кубку континентів.

У вересні Петербург вчетверте прийматиме Кубок континентів - престижний турнір з танців на колясок. Представляти Росію на першості серед юніорів буде і 12-річна Даша Попова - учениця п'ятого класу корекційної школи «Динаміка». Юна петербурженка вже брала участь в колективних змаганнях Кубка і займала призові місця. На цей раз вона дебютує з сольною програмою. Для Кубка світу дівчинка готує три танцю - вальс, самбу і джайв.

Даша народилася з вродженою спинномозковою грижею. Займалася в дитячому садку № 23 в групі для дітей з обмеженими можливостями здоров'я. А звідти перевелася в школу «Динаміка».

До школи Даша зовсім не вміла ходити. І лікарі не вірили, що їй коли-небудь це вдасться. Але дівчинка довела всім зворотне. Сьогодні вона сама встає з коляски і пересувається за допомогою ходунків або за підтримки супроводжуючого. Втім, до досягнення успіхів в спорті лікарі теж ставилися скептично.

Даша почала займатися танцями три роки тому в молодшій шкільній групі. У секцію «Танці на візках» її запросили в тому числі і тому, що вона дуже хвацько пересувалася на візку по шкільних коридорах - вміло каталася, розгорталася і «паркувалася». У групі зі своїми ровесниками дівчинка тренувалася всього півроку. Занадто «дорослим» і професійним для свого віку у дитини виявилося катання. Танці ці їй здавалися надто простенькими. Тоді батькам запропонували перевести дівчинку в старшу групу. До цього випадків, коли дев'ятирічна учениця займається танцями з 15-16-річними підлітками, не було.

За словами тренера Галини Алов, яка з 1993 року керує ансамблем «Динаміка», випадок з Дашею Попової унікальний. Нічого подібного в Петербурзі не було.

«У початковій школі ми вирішили поставити танець на візках" Білосніжка і сім гномів ". Даша якраз і стала одним з гномів. У танці треба було виконувати найпростіші рухи. І Даша на тлі інших учасників дуже виділялася. Вона була найяскравіша. Було видно, що вона випереджає в майстерності інших хлопців. Її відрізняло доросле, серйозне катання, красиві рухи рук, хороша координація. Даша дуже добре розуміла, що таке перестроювання. Це дуже важливо при виступі в ансамблі. Вона в танцях досягає дуже серйозних результатів, і це виходить у неї дуже швидко. Та й не тільки в танцях, але і в лікувальній і адаптивної фізкультури, в шкільних заняттях. Кажуть, що талановита людина талановита в усьому. Це відноситься до Даші », - сказала Алова.

Сама дівчинка зізнається: вона дійсно відчувала, що перевершує в майстерності партнерів по колективу. Швидше катається, краще звертається з коляскою, добре маневрує на паркеті. Але, за словами школярки, виступи в ансамблі якраз не передбачає особистого домінування. Всі рухи в танці повинні виконуватися синхронно. Ніхто не повинен бути помітно краще колеги. Тільки тоді можна буде досягти високого результату.

«В ансамблі дуже важливий синхрон. Наприклад, тренер нам пропонує якийсь рух, яке б вона хотіла бачити в танці. У кого-то це рух може виходити, а у кого-то - ні. Якщо видно, що рух комусь не дається, то ми його зовсім прибираємо з номера. Завжди треба підлаштовуватися під тих, кому елементи танцю даються складніше. Якщо хтось помиляється, то повинен зробити помилку і весь ансамбль. Ніхто не повинен виділятися. У нас усі рівні », - вважає Даша.

На торішньому Кубку континентів ансамбль «Динаміка», членом якого була Даша, посів третє місце в дисципліні фрістайл серед колективів більше восьми осіб. Спортсмени виконали танець «Петербурзькі фантазії». У 2015 році в цій же дисципліні колектив з Дашиної участю зайняв перше місце з танцем «Ленінградський Рок-н-рол». Тепер дівчинка планує виступити з сольною програмою.

Перший виступ петербурзької школярки заплановано на травень. Воно відбудеться на московському спортивному фестивалі для дітей з обмеженими можливостями «Парафест». Паралельно тривають пошуки партнера для бальних танців. Знайти молодої людини, чий рівень відповідав би Даринка, непросто.

За словами мами Даші - Світлани Попової, сьогодні її дочка повністю зосереджена на майбутній виступ.

«Вона розуміє, що все залежить тільки від неї. Даша повністю живе цим танцем соло. Будинки танцює перед дзеркалом. Відпрацьовує руху. Їй вже мало двох тренувань на тиждень. Просить більше з нею займатися. Їй сьогодні цікавіше працювати саме з власним танцем, а не виступати в ансамблі. Вона розуміє, що якщо помилиться, то це буде її помилка. Якщо переможе - то це буде саме її успіх. Це зовсім інші відчуття, ніж в ансамблі. А на Кубку конкуренція

По адресу litpolmebel.com вы можете купить шкаф металлический для одежды, чтобы ваше жилье было не только теплым и уютным, но и комфортным.