Проект "Танцюють всі" закрили. Що буде далі?

Tags :

Швидко проходити не тільки молодість. Але і все хороше на вітчизняному телебаченні.

Днями оголосили про закриття проекту СТБ "Танцюють всі!". Проекту якісного, творчого, невульгарний, суспільно-корисного.

Насправді, відтанцювати, відсудити і відкреативити дев'ять сезонів - праця і термін чималі. Хоча в історії міжнародних телевізійних пригод бували марафони і довше, якщо згадати, наприклад, мегасерійний ефір телевізійної "Санта-Барбари" (інший формат, але теж шоу). Гендиректор СТБ Володимир Бородянський в заключного комюніке заявили, що за дев'ять років відкрито неймовірну кількість талановитих хореографів і танцюристів, а разом з цим телепроектом виросло покоління, для якого танці стали сенсом життя і професії. Усі хто мають телефон планшет недорого можуть подивитися усі випуски програми на офіційному YuoTube-каналі СТБ.

Розвиваючи ці думки, від себе додам, - як раз про користь подібних проектів: танці все-таки стали чимось більшим, ніж просто телевізійне розвага мас, спровокувавши в Україні тотальну моду на танці, хореографія, навіть на певний хореографічний стиль життя (якщо буде дозволено так сказати). За дев'ять сезонів) цей формат породив таку кількість приватних, іноді прекрасних хореографічних шкіл і студій в країні, що натішитися цим неможливо. Оскільки учасники телепроекту приваблювали юних і старших - в красі рухів, в пластиці переживань, в тілесній і душевній гармонію.

Таких шкіл-студій, народжених енергією телепроекту, якщо не помиляюся, сотні. І вже краще такі школи, природно, ніж наркопритони і бандформування, створені іншими телевізіонними "форматами". Якщо хто-небудь з прихильників цього проекту додумається встановити пам'ятну табличку на офісі СТБ в пам'ять про померлих "танці", то це може бути НЕ табличка, а ціла бетонна плита, на якій срібним буквами вигравіюють імена багатьох харизматичних суддів-хореографів і, звичайно ж , переможців. Серед суддів, наприклад - Рада Поклітару, Влад Яма, Франциско Гомес, Олексій Литвинов (Царство йому небесне), Таня Денисова, Костя Томільченко, Алла Давидівна Рубіна. Все як на підбір! Учасників - море. Всіх НЕ перерахуєш.

танц

Після звістки про раптово закриття "Танцюють всі!" я зателефонував Раду Поклітару і запитав: "Що тобі особисто дав цей проект як художнику і людині?». Рада без будь-якої іронії відповів:

- По-перше, цей проект дав додаткову популярність моєму дітище, театру "Київ модерн-балет". Люди, які дивилися програму, бачили дядькові в телевізорі, а потім, Зацікавившись дядьком, йшли до нього в театр, дивилися вистави. Безумовно, цей проект подарував зустрічі з чудовими людьми. І, звичайно ж, Не можу не сказати, що два учасники проекту Згодом стали працювати у мене в театрі.

Шоу "Танцюють всі!" з'явилося на екранах у вересні 2008-го. Ця програма - українська адаптація британського шоу "Ти думаєш, що вмієш танцювати?». Батьки-засновники формату - Саймон Фуллер і Найджел Литко. У США цей проект стартував ще в 2005-му.

У цій заслуженою компліментарної замітці також важливо відзначити, що українська версія абсолютно НЕ сприймалася як калька з чужої, в ній було якесь своє оригінальне чарівність, Посилене харизматичністю провідних, суддів, юних (і не дуже) талантів.

У ЗМІ з'явилися припущення про причини закриття "dance-телесаги": Нібито просів рейтинги останнім часом. Але це відмовки. У кого це з них (з каналів) особливо видатні рейтинги в наше немирне і скудосветное час?

Що взагалі дивитися в зомбоящик крім балакучих голів на дюжину однотипних телеканалів?

З об'єктивних відомостями, причина закриття - невисока поезія рейтингу, а низька проза життя. На каналі "немає грошей". Тобто вони є, але з кожним новим видатним економічним підйомом в країні їх стає все менше і менше. Невблаганний мотив економії коштів, закручування фінансових гайок, відповідно, зменшення власного телепродукту - природні наслідки цього самого "немає грошей".

Як багатьом відомо, цей же діагноз - "немає грошей" - частково переклав і переведе остаточно на підніжний корм (в їх масштабах) і телеімперію В.Пінчука, і телерай І. Коломойського, і телецарство Д.Фірташ.

"Немає грошей" передбачає в подальшому пісне телеменю, "черепну коробку телепередач", відмова від яскравих, дорогих багатолюдних постановочних форматів (на зразок "Танцюють всі!").

Звичайно, добре, якщо на місце вибули прийде інше, цікаве і корисне. Але Поки не прийде. Тому що знизу в телерубку вже стукають: «Це ще НЕ дно!".