Олексій Сізінцев: «Танці і Зірки» - це унікальний для Росії проект

Tags :

Останнім часом танці стали одним з найпопулярніших способів проведення часу.

Люди із задоволенням відвідують танцювальні заняття. Навесні і влітку в Парку Горького на спеціальному майданчику проводяться безкоштовні уроки для всіх бажаючих освоїти нові для себе руху різних танцювальних напрямків повідомляє www.ot.net.ua/ru/bumaga-a4-ofisnaya-bumaga. З чим же пов'язана така популярність танців у наш час? Чому ними варто займатися? Як вибрати напрямок, яке більше підійде? Відповіді на ці та інші питання в ексклюзивному інтерв'ю з Олексієм Сизинцева, провідним педагогом студії Royal Dance Club Luxury Hall, суддею Всеросійської категорії, майстром спорту РФ, в минулому фіналістом і призером найбільших танцювальних турнірів.

- Олексій, з чим, на ваш погляд, пов'язана така популярність різних видів танців в наші дні?

- Я думаю, що саме в танці людині легше висловитися. Адже заняття танцями здатні дати людині не тільки можливість підтримувати хорошу фізичну форму, вони допомагають знайти друзів за інтересами. Якщо ви ходите на фітнес або в тренажерний зал, ви там один на один з килимком або спортивними снарядами: єдина людина, з якою ви спілкуєтеся, - це ваш тренер. У танцях все по-іншому: ви спілкуєтеся з партнером, з тими людьми, з якими займаєтеся в одній групі. Танці - це і спорт (хто сказав, що танцювати легко, це досить велике фізичне навантаження), і спілкування, і розвиток. Люди, захоплено займаються танцями, не люблять зупинятися на досягнутому. Коли займаєтеся танцями, вам постійно хочеться рухатися вперед, відкривати для себе нове, весь час вчитися і освоювати інші танцювальні програми. Я знаю безліч людей, які займалися лінді-хопом, а досягнувши певного рівня, вирішили піти вчитися фокстроту. Таких прикладів у мене дуже багато.

- Чи завжди так було? Або ви помітили, що з якогось певного моменту захоплення танцями стало більш популярним?

- Інтерес до танців в тій чи іншій мірі існував завжди. Раніше було прийнято віддавати вчитися танцям дітей для їх більш гармонійного розвитку. Але за останні 10-12 років сталися певні вікові зміни: вибирати танцювальні заняття улюбленою твариною хобі стали дорослі люди. Багато складаються в клубах, беруть участь в чемпіонатах. Не будучи професійними танцюристами, він вже домоглися таких успіхів, що представляють нашу країну навіть на міжнародних змаганнях, наприклад, по лінді-хопу або квікстеп. Причому популярність танців як такого досить серйозного захоплення помітна не тільки в Росії, але і по всьому світу. Люди відвідують майстер-класи, де обмінюються досвідом, спілкуються. Танці в наш час - це певний стиль життя.

- Що дають заняття танцями? Багато і вдома можуть включити музику і потанцювати, навіщо йти для цього кудись? А поспілкуватися можна і в офісі або сходити з друзями в кафе?

- По-перше, танцювальні заняття підходять усім без винятку: і дітям, і дорослим, і навіть людям у віці. Танці не мають протипоказань. Танцюючи, людина задіює всі групи м'язів, що дозволять розвинути координацію, підвищити загальний м'язовий тонус, поліпшити пластику і надати вашій ході необхідну легкість. По-друге, займаючись з досвідченим викладачем (або парою викладачів, якщо танець парний) в залі, на паркеті, ви будете постійно вдосконалюватися і отримувати нові знання. Танцюючи в самоті вдома, ви навряд чи будете мати таку можливість. Тим більше що вдома у вас просто не може виявитися мінімуму необхідних умов, наприклад, великих дзеркал на всю стіну, а це потрібно для того, щоб постійно бачити не тільки те, що показує вам тренер, але і те, наскільки правильно ви повторюєте руху. Будинки самостійно можна відпрацьовувати отримані знання або займатися розтяжкою, якщо у вас немає часу відвідувати подібні заняття в танцювальній школі. До того ж заняття в групі дисциплінують вас - ви точно знаєте, що в середу о сьомій у вас танці, і пропустити їх ви не можете тому, що це навчання.

- Які можливості для навчання танцями представляє клуб Royal Dance Club Luxury Hall? Які педагоги працюють у вас? У чому головні переваги навчання в вашому клубі?

- В Royal Dance Club Luxury Hall два танцювальних зали: великий зал «Pro-Am» для занять різними видами танців і малий зал «Pro-Sport», в якому проходять заняття з фітнесу. Наш клуб надає можливість займатися такими видами танців, як Contemporary Dance, Hip-Hop, R'n'B, самба, ча-ча-ча, румба, пасодобль, джайв, різні види вальсів, включаючи весільний і віденський, танго, фокстрот, сальса, меренге, бачата, фламенко, квікстеп, джаз-модерн, східні танці. Наші викладачі - справжні професіонали, переможці найбільших російських і міжнародних змагань. Крім того, всі вони діючі члени суддівської колегії танцювального спорту в Російській федерації, постійно знаходяться в гущі подій, пов'язаних з професійними танцями, своєчасно реагують на всі віяння моди в танцювальній сфері. Тому наші вихованці отримують кращу підготовку і мають можливість брати участь у різних заходах клубу, спеціальних програмах, майстер-класах, які дозволяють їм ще більше вдосконалюватися в обраних ними видах танців.

- Що користується більшою популярністю: латина, вальс, танго - які з напрямків найбільш відвідувані в вашому танцювальному клубі? З якого з видів танців краще почати займатися?

-У Кожного танцювального напрямку є свої прихильники. На мій погляд, люди часто вибирають те, що їм ближче. Багато шанувальників у латиноамериканських танців, вони незмінно користуються популярністю в Royal Dance Club Luxury Hall: самба, румба, пасодобль, сальса, бачата. Багато хто віддає перевагу хастл, його вибирають ті, кому подобається імпровізація. Хастл можна танцювати не тільки під латинську музику, сьогодні це імпровізація під диско, поп і навіть хард-рок. Молоде покоління обирає хіп-хоп і «сучасний танець». Часто питання про те, який вид танцю віддати перевагу впирається в те, що відсутній партнер, тому представниці прекрасної статі роблять ставку на танець живота або чарльстон, які можна танцювати без пари. Великою популярністю користується, безумовно, лінді-хоп і бальбоа - варіанти свінгова парних танців.

- Як правильно вибрати танець для себе?

- Сьогодні, напевно, кожен клуб надає можливість відвідати бажаючим перше заняття безкоштовно. На ньому ви зможете познайомитися з тренером, спробувати себе на паркеті і зрозуміти, чи підходить вам цей вид танців, привертає він вас. Можливо, вам варто відвідати різні заняття, щоб визначитися, що вам більше подобається і підходить за темпераментом: чарльстон або танго. Якщо говорити про вибір, з чого краще почати, то бальбоа - це не найскладніший варіант парних танців. З латинської програми найбільш простим для початківців танцюристів вважається меренге.

- Як ставитеся до нового, але популярному на даний момент напрямку Pro-Am? З чим пов'язана його популярність? Що воно дає любителям? Хто приймає участі в змаганнях на міжнародному рівні?

- Я вважаю, Pro-Am найбільш комфортним видом навчання для дорослих: ваш тренер одночасно є і вашим партнером. У парі з професіоналом у вас є можливість повністю розкрити свій танцювальний потенціал. Навчання по системі Pro-Am в кілька разів ефективніше, ніж звичайне заняття в парі з партнером (або партнеркою) такого ж танцювального рівня, відповідно, прогрес у вивченні танців буде досягатися набагато швидше. І, що, на мій погляд, найважливіше, навчання і зростання майстерності відбувається постійно: і на тренуваннях, і під час танцювальних заходів, а це не тільки вечірки, а й участь в конкурсах Pro-Am по всьому світу.

- Як вирішуються питання з костюмами, взуттям, аксесуарами для захоплюються танцями? У чому виступати?

- Так, для любителів танців питання одягу варто завжди дуже гостро, особливо, якщо ви берете участь в якихось змаганнях. Ми надаємо можливість всім бажаючим замовити у нас в Royal Dance Couture всю необхідну танцювальне взуття і одяг. Модний дім Royal Dance Couture - це спеціалізований бутик-ательє для бальних танців. З моменту свого заснування він є провідним виробником професійної спортивного одягу і аксесуарів, спеціально призначених для занять усіма видами танців. У нас працюють дизайнери, є свій цех з пошиття танцювального одягу. Наші фахівці працюють за своїми унікальними лекалами, підходять до кожного клієнта індивідуально, з огляду на всі його побажання.

- Олексію, розкажіть про співпрацю Royal Dance Club з відомим проектом «Танці і Зірки»? Що це за проект?

- «Танці і Зірки» - це унікальний для Росії проект подібного формату. «Танці і Зірки» - шоу, яке відбудеться на сцені. Учасники проекту - зірки шоу-бізнесу, такі, як Корнелія Манго, Світлана Святкові, Анна Грачевський, Марія Арнаут, Міша Майер, Юлія Синіцина, танцюватимуть в парах з професійними танцюристами, які відомі по телепроекту «Танці з зірками». У кожної танцювальної пари свій номер, який вона представить на суд публіки. Для учасників шоу ми в нашому модному будинку Royal Dance Couture придумали і втілили ексклюзивні бальні сукні та костюми відповідно до того видом танцю, які вони будуть показувати на сцені. По суті, шоу «Танці і Зірки» можна віднести до популярного напрямку Pro-Am, яке намагається розвивати і наш клуб Royal Dance Club Luxury Hall: любителі танцюють в парах з професійними танцюристами, демонструючи, яких успіхів можна досягти в танцювальній практиці навіть за невелику кількість часу.