Моніторинг партнерінга. Сучасні парні танці корисні і після Дня всіх закоханих

Tags :

Колись популярний діджей повідомляв нам в своїй пісні: "Мужики не танцюють". Варто визнати, що для багатьох представників сильної статі характерно саме таке ставлення до танців - мовляв, не для нас вони, для жінок. А ми люди брутальні, ритмічні рухи під музику можуть негативно вплинути на наш імідж.

На сайте FLORIUM.UA вы можете заказать луковицы лучших цветов. С их помощью вы сможете создать уникальный цветочный сад у себя во дворе.

Позиція ця, правда, характерна тільки для останньої пари сотень років. Історики вважають, що танці починалися з ритуальних і бойових танців. Наші предки, готуючись до бойових дій, з їх допомогою намагалися домогтися доброзичливого ставлення язичницьких богів і духів. Більш того, є думка, що в наступні епохи танцювальні рухи часто грунтувалися на рухах фехтувальних.
Шварценеггер теж робить це

Ну і звичайно, не можна не згадати XVIII-XIX століття, коли навчання танцям входило в обов'язкову програму освіти дворянина. І представнику вищого світу, не вміє правильно вести партнерку на балу, зробити кар'єру було складніше, ніж спритному танцюристу. До речі, і зараз багато брутальні чоловіки не гребують брати уроки танцювальної майстерності. Ось еталон маскулінності Арнольд Шварценеггер не приховує, що в молодості займався балетом, що допомогло йому навчитися гармонійно рухатися і позувати на змаганнях з бодібілдингу.

Так вже вийшло, що в нашому неформальному спорт-краш-тесті танці досі не розглядалися. Ми аналізуємо різні спортивні дисципліни під певним кутом - наскільки легко чоловік 40 років і старше може прийти в будь-яку секцію і почати там займатися. Але ось прийшов час торкнутися і танців.

Представлені вони в Петербурзі різноманітно. Танці різних народів, бальні, спортивні - хоч еротичні. Вибрали сучасні. Тому що якщо ті ж бальні танці все хоча б представляють, то сучасні широким масам відомі менше.

Трохи помоніторів тему, вирішую приурочити наш краш-тест до Дня святого Валентина і протестувати будь-якої парний танець. Свято всіх закоханих був, звичайно, позавчора, але ніхто не знає, за яких обставин знадобляться нам танці завтра. І тут на очі потрапляє слово "партнерінг", яке звучить дуже слушно.

На заняття вирушаю в танцювальну студію Bye-Bye Ballet (розмістилася в творчому кластері "Артмуза" на 13-й лінії В.О.). Опиняюся в групі по партнерінгу, яку веде хореограф Єлизавета Тарабанова. До речі, вона виявилася не тільки прекрасним педагогом з декількома хореографічними утвореннями, але і регулярним учасником фестивалів в самих різних точках світу - аж до Мексики і Коста-Ріки.
Не дихайте. Чому фридайвинг допомагає менше спати і "очищає голову"
Спорт
Не дихайте. Чому фридайвинг допомагає менше спати і "очищає голову"
965
Олексій Буцайло

До початку занять я уявляв собі, що ж тут буде відбуватися, виключно приблизно. На сайтах прочитав, звичайно, що це "танцювальна техніка, заснована на силових підтримках, коли двоє людей переміщаються в просторі в тілесному контакті". Але зрозуміліше від цього не стало. Доведеться розбиратися по ходу справи.
Танці на довірі

Навіть розминка тут відрізняється від усього, баченого мною на заняттях іншими видами спорту. Найбільше сподобалися дві вправи. У першому партнери переміщаються по залу (в досить високому темпі), швидко перекидаючи один одному невеликі м'ячики. Всього кілька хвилин - і починаєш вгадувати думки партнера. У другій вправі один з учасників закриває очі і згинає праву руку. Інший учасник команди його за неї бере і починає водити по залу, спершу повільно, а потім все швидше. Навколо також наполовину наосліп переміщуються інші пари. В результаті вправи виробляється довіру до партнера.

Переходимо безпосередньо до відпрацювання рухів. І з'ясовується, що партнерінг базується не стільки на силі, скільки на складання векторів рухів. Для першої демонстрації цього принципу Єлизавета підводить нас до стіни, на яку ми спираємося однією рукою. Причому тіло знаходиться під нахилом, "висить" над підлогою. І тут розуміємо, що саме при правильному положенні руки, коли вона під прямим кутом до тіла, можна тримати себе досить довго, не дуже напружуючи м'язи.

Далі базові рухи йдуть вже в парах. Встаємо з партнеркою так, що наші тіла утворюють тупий кут по відношенню один до одного. При правильному положенні тіл не має значення, скільки вони важать. Наприклад, майже девяностокілограммового мене спокійно утримує дівчина, що важить в 2 рази менше. Паралельно Єлизавета пояснює, на які частини тіла спиратися в танці дозволяється, а на які ні. Наприклад, хребет - повне табу. Зате лопатки і крижі можна задіяти.

Більш складні рухи - зі взаємними переміщеннями. Це складно, доводиться контролювати не тільки своє тіло, але й напарника. При цьому треба постійно намагатися правильно тримати корпус, стежити, щоб ноги були трохи зігнуті, пружинили.

І ось доходимо до самого, мабуть, цікавого. Намагаємося повторити композицію, показану Єлизаветою і її напарницею. Відмінно розумію, що це просто - для тих, звичайно, хто вміє. Але, так як я не вмію від слова "зовсім", виходить з рук геть погано. Поступово, під чуйним керівництвом, вдається приблизно зрозуміти, куди і в який момент йдуть руки, як правильно ставити ноги, щоб з боку виглядало ефектно, але при цьому було безпечно для учасників.
Пора на коліна

Найстрашніше очікує в кінці композиції. Опиняюся на одному коліні, намагаюся зайняти правильну позу. Партнерка спирається на плече животом, нахиляється вперед - і з моєю підтримкою перекидає ноги, щоб встати вже спереду від мене. Коли це показують тренери, приходить в голову зрадницька думка - чи не повторю ніколи в житті. Але потім в процесі знову-таки з'ясовується, що при правильному застосуванні сил і векторів це рух може виконуватися легко і навіть витончено. Ну, тобто мені так здається - що з моєю участю це виглядає елегантно. Не знаю вже, як виглядає з боку.

Скажу чесно - після кількох тренувань не зміг до кінця розібратися, що ж таке партнерінг. Але навіть на цьому етапі не зміг не оцінити його безумовну користь. Зрозуміло, як і в багатьох інших танцях, в ньому виробляється вміння володіти тілом. Що організм, звичний до сидячого способу життя, сприймає прихильно. Наскрізь мокра футболка в кінці тренування доводить, що і кількість калорій спалено чимале. Але не це головне.

Найважливіше, що на заняттях добре відпрацьовується вміння взаємодіяти з партнером. Вчишся не тільки відчувати його, а й підтримувати, піклуватися, оберігати. Хочеш не хочеш, а починаєш розуміти, що взаємне рух виходить тільки тоді, коли вектори у обох партнерів спрямовані в потрібну сторону. І, опановуючи цим навиком, починаєш використовувати його і поза танцювального залу, в особистому житті.

Можливо, попередній абзац вийшов недостатньо маскулінних. Але що робити - після Дня святого Валентина всі ми трохи романтики.