Якими оригінальними танцями можна займатися в Сиктивкарі

Tags :

На цьому тижні, 29 квітня, відзначається Міжнародний день танцю.

Вчора був Pole dance, тобто танець на жердині, а сьогодні - індійські танці. Його випробувала на собі журналіст Анастасія Машкалева.

Кожен рух - емоція

На перше заняття по індійським танцям я одяглася звичайно (не так звісно щоб саджанці черешні саджати на городі): на ноги начепила шкарпетки. Хоча, напевно, варто було одягнути спідницю, як у танцовшіц в телевізорах. До речі, лише потім дізналася, що індійські танці танцуются тільки босоніж. У залі зібралося чоловік 15 новачків, що здивувало: виявляється, Індія своєю таємничістю і Боллівудом манить не тільки мене. Почали з розминки.

Перший набір рухів тіла не віщував біди: у всіх все виходило. Лише через 20 хвилин ті, хто думав, що індійські танці - це означає зробити фірмове рух шиєю і майстерний вигин руками, зрозумів, що моторошно помилявся. Бо індійський танець, на мою думку, складне, але захоплююче дійство.

Індійські фільми не брешуть: там емоції намагаються передати за допомогою мови тіла, що нам і показала тренер Олександра Кисельова. Кожен рух вона супроводжувала посмішкою, мовляв, все у вас вийде. Незважаючи на те, що половина заняття пішла на те, щоб пристосувати своє декілька дерев'яне і повільне тіло, іноді складалося відчуття «У мене виходить!»

А ще ми складали пальчики спеціальним полувеером. Наш учитель підходив до кожного і повертав неслухняні пальці в правильне положення. До речі, я потім «загугли» і прочитала про те, що про кожному жесті в індійському танці можна написати по книзі: такі глибинні філософські значення вони несуть.

Ми крок за кроком опрацьовували базові рухи танцю. Кожен елемент для легкості знаходив кодове слово. Наприклад, рух «намазуємо сковорідку», рух «натираємо щічки», рух «яка я гарна». Мали місце бути вигини стегнами, ритмічні повороти шиї і тулуба, повороти на 180 градусів.

Потім всі ці рухи, а їх було, напевно, штук 30, ми поступово, під керівництвом Олександри, скріпили в єдиний комплекс. Спочатку повільно, а потім швидко-швидко. Я часто збивалася на середині, але не зупинялася, спостерігаючи за бездоганним малюнком танцю у виконанні Олександри. Енергетика на танцполі зашкалювала. Якщо чесно, ми, новачки, звичайно, трохи умаялісь, але було дуже весело.

Через годину майстер-клас завершився. Викладач зізналася, що танець, який ми виконували в студії танцю, розучують довго, майже місяць. Так що всі молодці.
РАЗОМ

Найважливіше, що для себе засвоїла, індійський танець - це, по-перше, яскрава емоція, а по-друге, теоретично його може навчитися танцювати кожен.

Тренер по індійським танцям Олександра Кисельова: «Індійські танці в Сиктивкарі виникли з мого захоплення 6 років тому. В Індії я була на семінарі за класичним, народному і естрадному танцю, а в Москві вчилася у відомого викладача, гуру Ашвані Нігама. Навчитися базових елементів індійського танцю можна за рік. На заняттях ми опрацьовуємо кожен елемент дуже ретельно. В індійських танцях не важно статура, головне - щоб була харизма. Індійські танці - це емоції. Індуси живуть почуттями. Наприклад, зібрали урожай - це радість, яку потрібно обов'язково висловити в танці ».