Фестиваль "Танці гір" зібрав 300 учасників

Tags :

У шахтному парку-музеї "Кохтла" в дванадцятий раз пройшов фестиваль "Танці гір".

Чи не тому що в Кохтла-Нимме приїхали танцюристи з Кавказу таку назву носить цей фестиваль. Своїх гір і тут достатньо. А що може бути кращим за екскурсії в гори? До слова про екскурсії. Ви коли-небудь були у Карпатах? Якщо ні – дуже радимо відвідати цей чарівний край зелених гір, бурхливих річок та величних водоспадів. З ким їхати? Звичайно, з туристичним бюро Відчуй Україну/Feel Ukraine! ВІДЧУЙ УКРАЇНУ підготував для своїх клієнтів незабутні тематичні тури вихідного дня та походи в гори різного рівня складності. Ви досі розмірковуєте чим здивувати свої друзів або ділових партнерів? - Запропонуйте екскурсію по Львову! Екскурсоводи Feel Ukraine проведуть для вас екскурсію одною з 5 мов на вибір - українською, російською, польською, німецькою або англійською. Та повернемося до розмови про фестиваль.

Правда, хтось назвав зимове свято "Танці зольних гір". Ймовірно, працівники культури не врахували, що зольні гори в Естонії залишаються після переробки сланцю на хімпідприємствах і спалювання в топках електростанцій. А тут, на території відпрацьованої сланцевої шахти "Кохтла" з її колишньої збагачувальної фабрикою, гори складаються з порожньої породи, яка залишалася після збагачення пального каменю.

Але, так чи інакше, є гори, є і танцювальний фестиваль, на який цього року приїхало приблизно триста учасників з різних кінців Естонії. Це менше, ніж у минулому році, але організатори пояснюють зниження чисельності танцюристів багатьма причинами. "По-перше, пора така, грипозна, по-друге, саме в цю суботу в деяких містах Естонії, які традиційно були представлені на цьому святі, проходять свої заходи", - сказав неодмінний учасник фестивалю, відомий краєзнавець Енн Кяйс, після того, як танцюристи пройшли хороводом під землею по шахтної виробленні.

Енн на фестивалі "Танці гір" виконує роль шамана. Під звуки бубнів учасники свята піднімаються на одну з гір, де розташовано капище. Кресалом шаман підпалює труть, від якого "прикурюють" факел.

Вогонь свята по ланцюжку з рук в в руки танцюристи передають на іншу гору, де запалюється багаття.

- Вогонь, бубни, капище ... Енн, щось тут відбувається схоже на язичницьке дійство. Поясніть, будь ласка, суть ритуалу.

- Які язичники, просто, оживає красива легенда. А розповідає вона про те, що на це місце, де розташоване капище, здавна шахтарі приносили дари духам, намагаючись їх задобрити, щоб пробачили вони гірників за те, що турбують надра, копають сланець і спалюють його в топках. Потім учасники свята стали приносити на це місце камінчики зі своїх країв. Ця легенда і лягла в основу нашого маленького спектаклю, яким ми відкриваємо танцювальний фестиваль, - сказав Енн Кяйс.

А, взагалі, люди, які танцюють на тлі великовантажного самоскида, маленький учасник свята, який зайшов в ківш крокуючого екскаватора, як в кімнату своєї квартири - це вражає.

Свято "Танці гір" і в цьому році організований Іда-Вируские повітовим управлінням, Кохтла-Ниммеской волостю, парком-музеєм шахти "Кохтла" за підтримки фонду Капіталу культури.