Брудні танці

Tags :

Забороняються попередники тверкінга - вальс, танго, канкан і фокстрот

Публічна демонстрація фізичної краси і сексуальності в танці завжди виявлялася поза законом з тієї чи іншої причини, пише сайт новини про зірок. Заборони різного ступеня абсурдності виникали і зникали з приходом і смертю вождів, імператорів, понтифіків. «Лента.ру» згадала кілька прикладів з історії, коли танець називали вульгарним, ганебним, аморальним, розпусним, а через роки він ставав класичним.

Вальс

Вальс народився десь між Німеччиною та Австрією і набув популярності у Відні в 1780-х роках. Поборники моралі критикували його за надмірну близькість між партнерами, фахівці - за простоту, релігійні лідери - за вульгарність і гріховність. У танці партнер тримав даму за талію, що вважалося крайнім ступенем розпусти. При першій появі вальсу в Росії Катерина II, Павло I і особливо його дружина Марія Федорівна танець не схвалили. З 1 березня 1799 спеціальним указом Павла I танцювати вальс було заборонено. Заборона зберігалася аж до 1828 року: до смерті Марії Федорівни. Після заборона була знята, і вальс стали танцювати на балах. Після Вітчизняної війни 1812 року він став одним з найулюбленіших танців.

Канкан

Канкан вважається нащадком кадрилі і галопу з алжирськими коренями. Він з'явився в Парижі в 1820-30-і роки на публічних балах в робітничих кварталах. У пристойному суспільстві був неприйнятний, тому перекочував в оперету і кабаре. Танець традиційно засуджувала церква - за елементи роздягання. Офіційним днем ??народження канкану називають 21 жовтня 1858 - дату прем'єри оперети Жака Оффенбаха «Орфей у пеклі», де була виконана найвідоміша на сегодняший день мелодія канкану. Подальша слава пов'язана переважно з танцівницями паризького кабаре «Мулен Руж», відкритого в 1889 році, де багато часу проводив імпресіоніст Анрі Тулуз-Лотрек, що приділив у своїй творчості чимало уваги цій естетиці.

Танго

Аргентинський танець прийшов у Європу на початку XX століття, і відразу ж проти нього ополчилися пуритани. Вище католицьке духовенство обурювалось: танго здавалося не тільки непристойним, але навіть диявольським. Папа римський Пій Х назвав його «безсоромним танцем» і виконувати заборонив. Католики змогли дозволити собі це лише перед початком Першої світової війни. Влада теж не поспішали приймати танго. У 1913 році німецький кайзер Вільгельм Другий видав декрет, що забороняє солдатам танцювати ганебний і аморальний танець під назвою «танго», а англійська королева зовсім відмовилася називати «це» танцем. Танго було заборонено танцювати і в Росії: в 1914 році з'явився указ міністра народної освіти, який забороняє в навчальних закладах імперії сама згадка про який увійшов в велике поширення танці під назвою танго.

Фокстрот

Зародився фокстрот в США, а популярний став після Першої світової у Європі. У СРСР він прийшов у 1920-х: його не тільки танцювали в кафе і салонах, але і включали в спектаклі Всеволод Мейєрхольд і Микола Фореггер. Цькування фокстроту в Радянському Союзі почалася зі статті «Новий вид порнографії. Танець фокстрот »в журналі« Життя мистецтва ». Автор називав танець «жовтої заразою європейської буржуазії», «фактом сексуальної патології», «статевим почуттям в самих тварин проявах». У 1924 році був виданий спеціальний судиш циркуляр Главреперткома, в якому танець розцінювався як найвищою мірою непристойний. Проте довго цькування не протрималася: уже в 1930-х фокстрот знову став легітимним.

Тверкінг

14 квітня 2015 Слідчий комітет Російської федерації заявив про виявлення ознак розпусних дій номері оренбурзької танцювальної школи. Уповноважений при президенті з прав дитини Павло Астахов назвав танець оренбурзьких школярок вульгарним і образливим. По інтернету розійшлися жарти в дусі «Сьогодні ти танцюєш тверк, а завтра Батьківщину відкинув». Оксфордський словник визначає тверкінг як танець «викликає в сексуальному відношенні» і включає штовхають руху стегнами і зігнуте положення ніг. Історія тверкінга сходить до племінним танців африканських жінок.