77-річний бітломан з Гольянова відродив старовинні танці

Tags :

Музикант, хореограф, спортсмен і невтомний мандрівник В'ячеслав Гуральник завжди і у всьому виявлявся першим.

У 1960-ті він з товаришами першим в Москві грав «Бітлз». У 1980-і створив ансамбль і ставив рок-балети, за які його викликали «на килим» в ЦК. А зараз 77-річний житель Гольянова очолює школу історичного бального танцю і пропагує культуру старовинних російських балів.

77-річний бітломан з Гольянова відродив старовинні танці 77-річний бітломан з Гольянова відродив старовинні танці. Фото Олександри Оганян.

Грали «Бітлз»

- Я особисто познайомився з танцями в шість років, в Центральному Будинку дітей залізничників, - розповідає В'ячеслав Михайлович. - У 15 років я вже пішов працювати на завод, а там був свій оркестр. Незабаром освоїв майже всі духові інструменти - кларнет, сакс, валторну. Потім в ДК заводу «Серп і Молот» став грати в одному з перших вокально - інструментальних ансамблів.

У ансамблю навіть не було назви. Зате він першим в Москві почав грати «Бітлів». Просто у барабанщика родичі жили за кордоном, і вони надсилали йому плівки і ноти.
Дід Мороз на дому

Коли на початку 1960-х на Щербаківський вулиці відкрилася перша в країні фірма побутових послуг «Зоря», В'ячеслав Гуральник запропонував її директору робити концерти силами його ансамблю: сам він виступав у ролі конферансьє, плюс музиканти, співачка і чечёточнік.

- Ми стали непогано заробляти. Причому в той час я трудився старшим інженером в одному НДІ на шосе Ентузіастів, а грав по вихідних, - згадує Гуральник.

Наприкінці 1968 го В'ячеслав Михайлович зайшов до директора «Зорі» з новою ідеєю: відкрити послугу «Дід Мороз на дому».

- Домовилися, надрукували маленькі афіші, де пропонувалося батькам підготувати подарунки і заплатити по 3 рубля. У перший раз по оголошенню прийшло чоловік 15. Так я став першим Дідом Морозом, який став ходити по квартирах. Потім здогадався пропонувати свої послуги дитячим садкам, і в результаті тільки за один сезон заробив на «Волгу»!

До того часу з кар'єрою інженера Гуральник вирішив покінчити і повністю пішов у сферу культури - став викладати ритміку, танці, керував оркестром.
Добрався до Ліхтенштейну

Водійський стаж В'ячеслава Михайловича - 66 років! Права він отримав у клубі юних автомобілістів ще в 53 - м. А перша машина - трофейний «опель» 1937 року - досі чекає господаря в гаражі. Але особлива пристрасть нашого героя - велосипед.

- У 1990 - і роки кадетський корпус, де я викладав танці, відвідав знаменитий барон Едуард фон Фальц - Фейн, російський емігрант, меценат і громадський діяч. І я в 1998 році вирішив завдати йому відповідний візит - поїхати до нього в Ліхтенштейн на ... велосипеді.

На своєму двоколісному «Харкові» В'ячеслав Михайлович підкорив півсвіту - Європи: Москва - Мінськ - Україна м Угорщина - Австрія. Проїжджав по 200, а то й по 300 кілометрів на день, ночував у наметі біля дороги.

- Не обійшлося і без пригод. В Угорщині зупинився на ніч під яким - то парканом, і незабаром зрозумів, що влучив у справжню злодійську «малину»!

Перших п'яних візитерів послав міцно і недруковане, так що вони остовпіли і пішли. Тільки встиг згорнути намет і сховатися, дивлюся: до місця стоянки вийшли людина 30! Довелося вночі вибиратися на дорогу через зарості і старовинне кладовище ... А так всю дорогу мене зустрічали по-доброму, деякі навіть підгодовували і пропонували грошей. Але коли я дістався до кордону з Ліхтенштейном, мені повідомили, що барон фон Фальц - Фейн зараз знаходиться ... в Москві!
Танці офіцерів

На початку 1990-х В'ячеслав Гуральник організував танцювальний ансамбль в кадетському корпусі, одному з перших в Росії.

- Але чим займатися з кадетами? Диско? Майбутній офіцер повинен вміти танцювати вальс, мазурку, полонез! Ті танці, якими славилися російські бали до початку XX століття.

Зараз В'ячеслав Гуральник керує школою бальних танців, де не просто вчать танцювати, а й готують всіх бажаючих до участі в балах. Їх Гуральник з однодумцями організують по кілька разів на рік. Свята з сотнями учасників проходять в музеї Великої Вітчизняної війни, в Будинку Пашкова, в будинках культури та Центрах соціального обслуговування. Найближчий бал відбудеться на Поклонній Горі в лютому.

С ноутбуком hp 250 g6 1wy58ea1 вы сможете выполнить абсолютно любую задачу. В нем будет достаточно как оперативной, так и физической памяти. Современные технологии HP делают ее продукцию одной из лучших на рынке.