Вибираємо грунт для рослин

Tags :

Для посадки рослин і влаштування газону, необхідний родючий грунт, якщо його немає в достатній кількості на ділянці.

 

Виникає питання - як його вибрати і де купити.

Вибір грунту величезний, а за кольором і запахом складно визначити його склад і кількість поживних речовин. У продавців навіть якщо і є сертифікат, то він напевно не відповідає дійсності. Але, спробуємо трошки розібратися в цьому різноманітті пропозицій.

Для підвищення родючості використовують:

-Століттями сформувалися грунту (чорнозем, торф, заплавна земля)

-Штучно отримані (перегній, компост)

Чорнозем

Не варто купуватися на назву «чорнозем», по перше вам можуть видати за нього будь-яку землю чорного кольору, у других справжній чорнозем формується в інших кліматичних умовах і при відсутності достатньої кількості позитивних температур, степової рослинності і мікроорганізмів, поживні речовини накопичуватися не будуть, а будуть вимиватися і через 10-20 років залишиться тільки глинистий субстрат.

Чорнозем можна використовувати для збільшення родючості грунту, але тільки перемішуючи з існуючим грунтом. Тому радимо купить чернозем тільки у перевіренних постачальників, які гарантуватимуть його якість.

Кращий ефект спостерігається на піщаних грунтах.

Багаті поживними речовинами чорноземи (тамбовські, Воронезька, Курська) знаходяться від нас на великій відстані і не можуть коштувати дешево.

ТОРФ

Один з найпопулярніших грунтів використовуваних в озелененні.

Найважливішою характеристикою торфу є зольність, що показує відсоток вмісту мінеральних компонентів. Чим вище їх зміст, тим родючішим торф. Зольність може варіюватися від 1% в верховому торфі і до 50% - в низинному.

За походженням торф буває низинним, верховим і перехідним:

Низинні та перехідні торфу складаються з перепрілих залишків деревної та трав'янистої рослинності. Характеризуються високою зольністю, середньо і слабокислою реакцією середовища, високим вмістом поживних речовин, багатством мікроелементів. Він більш темний і важкий зі ступенем розкладання понад 15%. Це більш "зріла" торф, з питомою вагою від 350 кг/м3.

Верховий торф складається із залишків сфагнових мохів, пухівки, багно, характеризується низькою зольністю, високою вологоємністю, підвищеною кислотністю, низьким ступенем розкладання. Він більш світлий і легкий зі ступенем розкладання до 15%. Це молодий слаборазложівшійся торф характеризує мала питома вага - від 150 до 250 кг/м3.

При використанні верхового торфу обов'язково вапнування особливо під овочеві і плодові культури.

Слід мати на увазі, що торф при хорошій аерації (без постійного підтоплення) швидко розкладається мікроорганізмами і сильно зменшується в об'ємі (грунт просяде).

Тому краще його використовувати в сумішах (частка торфу не повинна перевищувати 25-30%). Найчастіше торф перемішують з піском, в більш дорогих Торфосуміші додають верхній родючий шар грунту.

Штучно приготовлену суміш легко відрізнити від просто привезеного торфу з найближчих торфорозробок по однорідності складу, відсутності корчів, каменів і грудок глини.

РОДЮЧА ЗЕМЛЯ (верхній родючий шар грунту).

У чистому вигляді зустрічається рідко. Самовільне зняття родючого шару на землях сільськогосподарського призначення за законодавством РФ карається штрафами.

Перегній і компост

Перегноєм в більшості випадків називають перепрілий гній. Він багатий живильними речовинами і його використовують як добавку в існуючий грунт.

Компост - це перепрілого суміш торфу, землі, гною, органічних залишків і т.п. Термін витримки, становить не менше двох років.

Його можна приготувати самостійно. Компостну купу влаштовують звичайно в господарській зоні поблизу городу. Для цього підійдуть будь-які відходи рослинного і тваринного походження. Слід уникати потрапляння заражених рослини і агресивних бур'янів (кропива, пирій, снить).