Ставлення до танцю: серйозно і несерйозно?

Tags :

Кожен вибирає танець по собі, у відповідності зі своїми можливостями і бажаннями.

Одному підійде п'ять уроків в школі радянського періоду, він задовольниться результатом і буде задоволений, а іншому, щоб бути задоволеним підсумками, знадобиться ціла танцювальне життя - багато років професійної підготовки і виступів. І між цими крайнощами цілий світ. Якщо ви збираєтеся танцювати, в самому-самому початку, ще навіть не вибравши стилю і школи, треба вирішити питання: танцювати - так, але ЯК?

Танець - універсальна діяльність, займатися їй може практично будь-яка людина, і для кожного танцем припасено щось особливе. Всі цілі танцю рівноцінні і жодна не гірше або краще іншого, тому що ви в мистецтві, але, поміщене в систему координат, сама якість танцю розташовується на різних рівнях. Наприклад, одна людина хоче навчитися танцювати, щоб прийти на дискотеку і випити пивка, не виділяючись із загальної маси. Годі пояснювати, що в цьому випадку «якість» знаходиться в зародковому стані. У іншої людини, якого з дитинства тягнуло в танець, до двадцяти років не було на це грошей - і тепер його прорвало: хобі, форма дозвілля, заснована на давньої пристрасті. Танцюрист вкладає в танець себе, але він уже ніколи не стане професіоналом, і якість на серединці. І третій приклад - майстер, який віддав танцю все життя, пояснює: «Я не можу жити без цього. Коли я танцюю, я на одному рівні з вічністю, я відчуваю, що це таке - мій рух безсмертне ». Його талант від народження, непохитної воля і нескінченні тренування створили зірку, якою захоплюються люди. І тут якість на піку.

Якість вашого танцю залежить від цілей, які ви перед собою ставите. Проілюструємо найбільш типові з них.

1. «... Тому що танцювати - це прикольно. Модно, приходиш до клубу і танцюєш, а зараз мені там якось не по собі, я танцювати не вмію, просто Дригало руками да ногами, і все. Ну, ефекту ніякого. У школі навчать, мені багато не треба, головне, щоб в клубах танцювати ».

2. «Та дуже просто! Дитині потрібно рухатися, розвивати координацію, серцево-судинну систему, в школі танцю - групові заняття, вони допоможуть Олені навчитися ладити з іншими дітьми, та й танець в майбутньому стане в нагоді - кожна жінка повинна вміти танцювати ».

3. «... Дуже модний хлопець, обожнює speed garage, чудово танцює, у різних сучасних стилях ... ультрамодний хлопець».

4. «Для мене танець живота - це дивовижна знахідка. Корисна і захоплююча. Мені багато пояснювали про те, що в ньому є особливі рухи, які покращують кровотік внутрішніх органів і готують до безболісних неускладненим пологам. Крім того, белліденс - це неймовірно видовищне мистецтво, пишне, екзотичне ... Я закохана в нього ».

5. «Ще поки рано загадувати, але я збираюся заробляти танцем гроші ... Виступати, та, в клубах, і з зірками, якщо доб'юся цього, і викладати - зараз у Москві багато місць, де добре платять, і попит все росте і росте. Так, серйозний бойовий настрій, відмінно усвідомлюю, який це труд - не перший рік танцюю. Ну і що, прорвемося! »

6. «Вона просто сказала - мама, я хочу бути як ця Анастасія. І ногою тупнула. Віддам її в серйозну школу, сама хочу, щоб дочка стала професійною танцівницею. Задатки, кажуть, чималі ».

З цитат виходить лінія, в якій потенційне якість танцю зростає від початку до кінця. Перші три цитати - переддень до справжньому «серйозного танцю» - професійної діяльності, демонстрації мистецтва для інших людей. Відкриває лінію повальне масове бажання, задовольнити яке елементарно. Далі йдуть цілі з області психології, фітнесу та соціального життя - більш складні, при яких танець розглядається як заняття, здатне позитивно впливати на психіку, фізичне здоров'я і забезпечувати людині визнання в його середовищі. І останні три цитати відкривають світ професії та мистецтва - тут першочергово прагнення до високої якості танцю через матеріальні чи творчих передумов.

Вибирайте або визначайте самі, до якої категорії цілей відносите ви свої. Якщо у вас власна, унікальна мета - подумайте, яку точку на лінії якості вона займає. Далі переходите до того, що називається «закон пропорції».

Якість завжди супроводжують витрати. Все просто: чим краще ви хочете танцювати, тим більше ресурсів доведеться на це витратити. Ще раз нагадаємо: визначтеся з метою. Щоб не переплатити, треба чітко знати, до чого ви прагнете. Так чи інакше, перед вами існують складності декількох порядків:

Духовні

Коли мова йде про те, щоб освоїти примітивну техніку рухів під клубну музику, будь духовні «витрати» - це смішно. Один місяць походів у будь-яку студію танцю - і ваше вміння у ваших ніг. Але, якщо ви збираєтеся займатися танцем тривало (друга-п'ята цитати), доведеться попрацювати з волею. Іноді буває важко в зимовий вечір вийти з дому, щоб півтори години потанцювати десь в іншій частині міста. Важко домагатися від слабкого тіла відчутного відгуку. Важко домагатися досконалості в степах і вчити всю цю хореографію. Кожен день одне і те ж. Але доводиться. Головне тут - не відступати і не здаватися, навіть якщо ніяк не в радість ці тимчасові витрати. Через місяць постійних тренувань з'являються тільки ледь помітні зміни в тілі, вони - навіть не сота частина того, що можливо. На якісний танець йде багато часу. Якщо ви збираєтеся зробити його професією, або тим більше мистецтвом, приготуйтеся до невивченим урокам, ревнощів дружини і кривд дітей. Фраза «мистецтво танцю відняло в мене життя» - не перебільшення, якщо під життям розуміти час. Щоденні тренування, без пропусків, без запізнень. Як на самій суворої роботі. Якщо вас це не зупиняє, час помізкувати про гроші.

Матеріальні витрати

Те саме «серйозне ставлення», яке ви показали, зважившись виховати в собі потужну силу волі і вбити на танець дорогоцінний час, ні в якому разі не можна розгубити, сунувшісь в нетрі питань «куди записатися», «скільки витратити» і «як заощадити» . Згадайте про закон пропорції, вдихніть і змиріться з тим, що виростити в собі професіонала або навіть просунутого танцюриста (друга-п'ята цитати) означає записатися куди треба, витратити скільки буде потрібно, і економити, але не на якості. Без проходження цієї простої істини у вас нічого не вийде. На що ж витрачаються гроші? Головна стаття витрат - школа танцю.

Хороші викладачі

Вони потрібні всім, але потрібніше всього тим, хто хоче перейняти щось цінне, щоб використовувати це у своїй власній танцювального життя для заробітку грошей або творчості. Змонтувати струнку фігуру сяк вийде і з безталанним інструктором, не особливо обізнаним у хореографії, а от щоб поставити власний танець, потрібні професійні педагоги. Вибирати їх нескладно, достатньо прийти на заняття і подивитися, як вони танцюють самі по собі і як працюють з учнями. Вдобавок можна поцікавитися про трудовий минулому: де вчилися, з ким виступали і т.п. Як правило, у великих танцювальних студіях працюють саме професіонали - там здійснюється серйозний багатоступінчастий відбір і «слабаки» відсіваються. Тому, якщо збираєтеся танцювати якісно, ??краще заплатіть за вчителів більше - у відповідь і отримаєте більше. А пройдисвіти з вулиці, яких навалом, гроші у вас візьмуть, а натомість отримаєте якусь другосортну алкоголіческую чечітку.

Гарне приміщення

Якщо ви збираєтеся вчитися танцювати недовго, недобре, і не відчуваєте почуття неприязні до облізлим дерев'яним полам і обшарпаним стінам з одним дзеркалом для ванної, закрийте очі на приміщення і танцюйте. Якщо вам потрібно відмінний настрій, відчуття комфорту і неускладнений танцювальний прогрес - уважно поставтеся до вибору місця. У танцювальній студії має бути просторо і свіжо; великі дзеркала і статеві покриття, що випускаються спеціально для танців - обов'язкові атрибути. Остерігся: склепікі в радянських будинках культури можуть назавжди відбити у вас інтерес до танцю.

Гарне обслуговування

Якщо ви прийшли вчасно, а занять немає, і їх доводиться чекати - це сигнал тривоги: чи правильно ви вибрали місце? Вашій танцювальному вдосконалення ніщо не повинно заважати: ні запізнення викладачів, ні звуки із суміжних залів, ні випадкові люди, шастають по студії. Все це ще можна потерпіти, коли ви хочете навчитися стерпно рухатися під музику та швидше попрощатися. Але подумайте: якщо ви націлилися на танець серйозно, чи можна допускати такі ускладнення? Вони заважають процесу навчання і, може бути, не відразу, але неодмінно вводять у стан, коли хочеться не повторити вивчений шиммі, а влаштувати скандал. Вам це треба?

Якщо ви розраховуєте задешево отримати хороший результат, то в кращому випадку лише трохи просунетеся вперед. Це не заклик смітити грошима: було б так, якби стаття доводила, що, чим дешевше вийде, тим краще. Шкода, але крім терпіння і завзятості, в танці фізична досконалість і якість техніки коштує грошей. Може бути, вам і не доведеться платити багато - згадайте, де на лінії якості знаходиться ваша мета? Якщо в межах першої третини, то вибрати дешеве ще можна ... але далі раціоналізм вимагає великих витрат.

Сьогодні багато хто балотується в народні депутати. Але саме Вадим Столар здатен змінити життя українців в кращий бік. Він - надія багатоьх з нас!