Пекучі танці на вулицях Чебоксар: аргентинське танго стало новим захопленням городян

Tags :

В Європі і на батьківщині - Аргентині - його танцюють прямо на вулицях. У Чебоксарах теж з'явилася така традиція. В ритмі пекучого аргентинського танцю сьогодні живуть деякі городяни.

Колись танго було заборонено церквою. Вульгарним його вважали влади Європи, а в Росії танець був під забороною до 20 року минулого століття і згодом його називали дітищем чужої буржуазної культури. Сьогодні мода на танго захопила Європу. Танцюють Париж, Брюссель, Берлін. Добралася вона нарешті і до Чебоксар.

Школа аргентинського танго в Чебоксарах поки всього одна. Починали танцювати чоловік десять, зараз число охочих долучитися до латиноамериканської культури значно зросла. Такий вже це танець - говорять захоплені їм - раз спробувавши, зупинитися вже неможливо. У ритмі танго буде проходити і все подальше життя. Танцюристи регулярно влаштовують мілонги - вечірки аргентинського танго.

Вийти танцювати на вулиці, як парижани або берлінці, Чебоксарський тангерос мріяли давно. І міська адміністрація пішла їм назустріч.

Катерина Садикова, викладач аргентинського танго: «Підходили до адміністрації, вони були не проти, начальник Управління культури бачила, як ми танцюємо і навіть сказала, що їй сподобалося».

Навчитися танго ніколи не пізно - говорить Андрій Гаврилов. Сам він зробив це зовсім недавно, в 40 років. Зізнається, до цього взагалі танцювати не вмів. Зараз Андрій сам навчає новачків. Йому вже пощастило танцювати танго на вулицях Брюсселя і Берліна. Рівень європейських любителів латиноамериканських ритмів, звичайно, значно вище - говорить Андрій - адже там танцюють вже давно. Скрізь, де бував, знавець танго з Росії викликав цікавість. Не обійшлося без пригод - в Брюсселі йому довелося танцювати аргентинський танець в кримінальному кварталі.

Андрій Гаврилов, учень школи аргентинського танго: «Мілонга проходила в такому бандитському кварталі - такий варіант вулиці червоних ліхтарів - повії, наркотики. Там побоявся залишитися допізна ».

Чебоксарский тангерос облюбували студентський сквер. Привертають і городян - багато хто, захопившись ритмом, теж починають пританцьовувати.

Катерина Садикова, викладач аргентинського танго: «Інтерес у людей зростає, багато підходять, запитують, куди можна прийти займатися».

Наші тангерос часто їздять в Казань - там теж танцюють на вулицях. У сусідів танго поставлено на широку ногу, вони навіть аргентинських фахівців для навчання танцю приваблюють. Шкода тільки, кажуть Чебоксарське танцюристи - вуличне танго - історія не для російських умов - аргентинські ритми звучатимуть під відкритим небом тільки до перших холодів.