Навіщо вчити хореографію?

Tags :

Впевнена, під час домашніх тренувань ви, намагаючись або згадати руху, вивчені на занятті, або попрацювати над переходами, або визначити, які рухи йдуть з тією музикою, що лунає з динаміків - так от, ви не раз помічали, що все, що так легко давалося в класі, тепер якесь незрозуміле і абсолютно невспомінаемое.

Іноді потрібен якийсь прийом, за допомогою якого ми б легше згадували те, що вивчили - і, таким чином, швидше б вчилися.

У три-чотири роки більшість дітей вчать алфавіт. І не одну букву за раз, а по кілька букв. А, б, в, г, д, е, є, ж ... Є навіть пісеньки, в яких букви алфавіту послідовно нанизані на мелодію. Таке нанизування - не лише корисний педагогічний прийом, але і ефективний метод згадування (хто з нас не прокручував в голові таблицю множення, щоб згадати, скільки це - сім'ю вісім?) Послідовність елементів пригадується легше, ніж один елемент. Припустимо, у вас є кілька улюблених пісень, і ви знаєте їх тексти. Але хіба не буває важкувато згадати слова без того, щоб згадати мелодію? Чи навпаки? Єдність музики і слів дозволяє вам легше пригадати фрагмент мелодії або тексту.

Точно так само і в танці. Один з найдієвіших інструментів запам'ятовування і пригадування - це хореографія. Хореографія робить педагогічний процес ефективніше, тому що серії рухів запам'ятовуються легше, ніж руху окремо. У танці алфавітом служать руху, словами - зв'язки рухів, пропозиціями - серії рухів під музику; серії рухів під музику, розділені на групи, являють собою параграфи, а ціла постановка - це вже справжній розповідь!

Хороша постановка може служити сховищем величезною інформації, корисної в декількох областях танцювального навчання: викладання, тренування, посилання, приклади, і так далі. Для новачків хореографія - це каталог рухів, користуючись яким, можна складати танці.

Хореографія являє собою комбінації рухів (наприклад, руки вниз, руки вгору, коліно вперед, повернутися), вбудовані в структуру серії комбінацій, або патерну (комбінація на ліву сторону + комбінація на праву сторону + комбінація по центру). Патерни можуть поєднуватися один з одним різними способами, що дозволяє танцюристу збагачувати свій танцювальний словник. Ця можливість особливо корисна для новачків, які зазвичай ще не вміють складати комбінації з рухів, але хочуть тренувати їх. Працюючи з патернами, новачок додає в свій словник і руху і комбінації.

У хорошій постановці комбінації рухів пов'язані один з одним природними, немудрими переходами. Коли такі комбінації практикуються, тіло знайомиться з натуральним, неіскусственним потоком рухів, комбінацій, між якими немає ніяких химерних, складних для засвоєння зв'язків. Якщо комбінації з хорошою постановки тренуються досить часто, вони вкорінюються в пам'яті тіла настільки, що в разі необхідності використовувати вже у власній постановці той чи інший перехід ви зможете зробити це з легкістю, властивою переходам вже вивченої постановки. Крім того, постановки, як правило, складаються з декількох шарів, декількох рухів в один момент часу, і це дозволяє вам, вивчаючи хореографію, просуватися в танцювальному навчанні вгору за шкалою складності.

Зрозуміло, ніщо з цього не має робитися в тиші. Всі вивчається під музику. Коли ви тренуєте постановки, ви чуєте одну і ту ж мелодію. Через якийсь час ви вже вмієте виявляти в музиці знаки, що символізують початок того чи іншого руху, і навчає синхронізувати свої дії з темпом і ритмом композиції. Вивчаючи постановку далі, ви отримуєте можливість виконувати вже цілі патерни рухів під музичні патерни мелодії. Чим більше ви повторюєте танець, тим ясніше починаєте сприймати сигнали музики, дають вам команду до виконання конкретного руху. Настає момент, коли ви вже танцюєте постановку бездоганно. Тепер додайте танцю виразності. Ось вам і інтерпретація музики!

Більшість постановок виконуються не на одному місці і включають в себе руху, якими ви пересуваєтеся в горизонтальному просторі танцю. Як тільки ви запам'ятовуєте постановку і навчає танцювати її без зусиль згадування, починайте думати про глядачів. Якими рухами доречніше переміщатися по сцені / серед глядачів? Розвивати навичку сценічного присутності можна, визуализируя різні типи аудиторії, для якої ви танцюєте. Коли-небудь ви зробите це з власної постановкою, якщо вже не танцюєте настільки добре, що можете добре складати.

Вивчення постановок під різні стилі музики - чудовий спосіб зрозуміти, які рухи підходять того чи іншого стилю. Якщо ви початківець танцюрист, пізніше вам згодиться це розуміння при створенні власних танців або імпровізації: ви завжди зможете повернутися до тих знань відповідності, які вже отримали, працюючи з чужими постановками. Звичайно, чим краще постановка, тим більше корисного можна з неї витягти, тому тренуйтеся тільки з постановками тих хореографів, яких поважаєте і вважаєте гідними творцями. Коли хореографія дійсно добре складена, при її вивченні і виконанні вам здається, ніби вона інтерпретує музику краще інших, і це, до речі, теж полегшує запам'ятовування.

Чи зможете ви навчитися танцювати без вивчення постановок? Звичайно, зможете. Але справа піде швидше, якщо ви скористаєтеся якимось прийомчики. Хореографія - один з них, дуже корисний і ефективний!

На сьогоднійшній день все більша кількість громадян нашої країни, особливо киян, обирають такого кандидата до парламенту, як Вадим Столар. Саме він допоможе змінити життя тих, хто живе у столиці, на краще.