Музика для вагітних. Чи потрібна?

Tags :

Феномен впливу музики на плід відомий давно.

Ще тисячі років тому в Китаї для майбутніх мам в красивій і тихій місцевості створювалися спеціальні громади, де жінки займалися допологовим вихованням дітей. Найголовнішим напрямком було - вплив багатогодинного колективного співу на майбутніх дітей.

Існувало повір'я, що мати творить душу дитини з музичних ноток свого голосу. А в Північній Європі в останні дні перед пологами вагітні сідали на порозі своїх жител і наспівували колискові пісні.

Вчені з'ясували, що на 15-20 тижні вагітності дитина, що перебуває в лоні матері починає розрізняти звуки - він реагує на гучність і ритм, поштовхами показуючи свої емоції і переваги. Музика впливає на плід через нейроендокринну систему і здатна надавати сприятливий вплив і на розвиток дитини, активізуючи формування важливих ділянок мозку, відповідальних за розвиток мови, логічне та асоціативне мислення.

Яку ж музику вибрати для прослуховування?

Звичайно, майбутня мама, перш за все, орієнтується на власні уподобання, якщо мамі добре і спокійно, то і малюк всередині відчуває себе затишно і комфортно. Все-таки більшість фахівців вважають, що музика для вагітних повинна бути класикою, так як саме класичні твори впливають найбільше на внутрішньоутробний розвиток плода.

Доведено, що прослуховування симфоній Моцарта здатне підвищити коефіцієнт інтелекту майбутньої дитини.

Класична музика впливає і на емоційний стан жінки.

Щоб зняти роздратування вам допоможуть такі твори:
"Місячна соната" Бетховена, "Симфонія" Гайдна, "Кантата № 2" і "Італійський концерт" Баха;

З головним болем допоможуть впоратися:

"Угорська рапсодія" Ліста, "Фіделіо" Бетховена, "Американець у Парижі" Гершвіна;

Якщо не можете довго заснути, від безсоння допоможуть:

"Сумний вальс" Сібеліуса, "Мелодія" Глюка, "Мрії" Шумана, п'єси Чайковського;

При гіпертонії:

"Ноктюрн ре-мінор" Шопена, "Концерт ре-мінор для скрипки" Баха.

Ну і просто для заспокоєння і боротьби із загальною апатією:

"Колискова" Брамса, "Світло місяця" Дебюссі, "Аве Марія" Шуберта;

Не потрібно думати, що якщо ви щодня включайте своєму животику музику, у вас обов'язково виросте геній і музикант. Музика для вагітних важлива сама по собі. Ви можете включити звуки живої природи, дзюрчання струмка, шум моря - важливо, щоб вам це приносило задоволення.

Деякі мами з допомогою музики навіть тренують своїх ще ненароджених малюків на асоціації: якщо звучить ритмічна музика - пора їсти, якщо спокійна і розмірене - прийшов час спати. Це перевірятися вже на малюків, які народилися - вони можуть дізнаватися ту музику, яку чули, будучи ще у мами в животику.

Слухайте музику будь-яку - аби вона була вам до душі. А чи подобається вона вашому малишік в животику, ви обов'язково зрозумієте виходячи з його поштовхів і рухів. Я думаю, ви знайдете ту музику, яка сподобається вам обом.

Если вы хотите просто насладиться хорошей музыкой онлайн, то это можно сделать по ссылочке. Не сомневайтесь, что хорошее настроение вам гарантировано.