Мотивація для танцюристів. Де її шукати?

Tags :

Кожна людина, яка вирішила серйозно зайнятися танцями, рано чи пізно стикається з необхідністю підтримувати свою мотивацію на досить високому рівні.

Мотивація відіграє величезну роль у підтриманні працездатності танцюриста, і без неї зовсім неможливо витримувати ті фізичні навантаження, які вимагають заняття танцями. Танцювальне мистецтво - найскладніше з мистецтв.

Танцюристи, як люди мистецтва, надчутливі до навколишнього світу. Їх чутливість поширюється навіть на такі дрібниці, які з точки зору звичайної людини не заслуговують нашої уваги. Дріб'язкова життєва ситуація може буквально дестабілізувати стан танцюриста, або, навпаки викликати неймовірний приплив життєвої енергії та натхнення. Таким чином, мотивація необхідна нам в якості духовної їжі для підтримки творчого тонусу. Дуже часто трапляється, що дуже талановиті танцюристи, втративши мотивацію, зникають в масі менш талановитих артистів. Тоді як останнім завдяки твердій мотивації, вдається досягти деякої величі.

Залишаючи стіни школи мистецтв, кожен танцюрист, жадає виступів на великій сцені, його переповнюють мрії про те, як він підкорить весь світ своїм талантом і індивідуальністю. Але початок танцювальної кар'єри не завжди відрізняється стрімким злетом. А однією з особливостей творчої особистості є тенденція шукати в собі причини всіх своїх невдач, хоча найчастіше ці причини об'єктивні й мало залежать від особистих і професійних якостей танцюриста. Тому, якщо відразу після того як школа танців залишилася позаду, кар'єра танцюриста не просувається в темпі, про який він мріяв в студентські роки, більшу частину яких він провів стоячи біля хореографічного верстата або вивчаючи етюди в танцювальному класі, його внутрішня мотивація падає до критичної позначки .

І насправді дуже важко зберегти мотивацію, коли не знаєш, заради чого працюєш. Схожа ситуація може виникнути при зміні танцювального колективу, в першому ти міг танцювати досить багато, і раптом зовсім нічого.

Пережити таку ситуацію дуже важко. Ти постійно мучишся у сумнівах, з'являється невпевненість у власних можливостях. Все частіше виникають питання: «Заради чого я себе ламаю?», «Скільки мені ще відпущено танцювати?», «Чи достатньо я талановитий?» І т.д. Під час навчання над тобою весь час стояли твої вчителі, а в професійному танцювальному колективі все йде по-іншому. Ти можеш сподіватися тільки на себе. Тільки ти сам можеш повернути собі мотивацію.

В першу чергу необхідно зрозуміти, що є речі, які ти не можеш змінити, наприклад, в танцювальному колективі рішення приймають керівник і хореограф. А їхні судження суб'єктивні. Ми артисти, а в мистецтві не може бути об'єктивних рішень. Чому так? Та тому що мистецтво не буває однозначним. Кожен творець мислить по-своєму. Єдино, що ти можеш зробити - це спробувати не втратити свій шанс. Потрібно завжди бути готовим вхопитися за найменшу надію, так як цілком можливо, що іншого такого випадку більше не представиться.

Не кожен танцювальний колектив може тобі підійти і на перших порах, можливо доведеться змінити не один з них, поки ти не знайдеш саме те, що тобі дійсно потрібно. Тут немає універсальної формули успіху. Головне - в потрібний час опинитися в потрібному місці. І важливо пам'ятати, що якщо ти відчуваєш, що ти не досить багато танцюєш у своєму колективі, це зовсім не означає, що ти поганий танцюрист. Цілком можливо, що в іншому місці твої здібності оцінять набагато вище.

Частіше задавай собі питання типу: «Чи дійсно це те, що я хочу насправді?» Або «Чи то це місце, де я повинен бути?» Прийняти такі рішення не просто, але можливість спробувати себе в іншому місці викликає потужний заряд мотивації для того, щоб працювати над собою з ще більшою ретельністю. Також підвищенню мотивації сприяють заняття танцями з гарним учителем. Не забувайте, що танцювальне мистецтво потребує постійного навчання. Іноді потужною мотивацією можна зарядитися від перегляду якого-небудь гарного виступу або від відвідування майстер класу якогось іменитого танцюриста або хореографа.

Мотивація - це те, чого потребує кожен танцюрист. В твоїх силах з'ясувати, що ж краще всього тебе мотивує і постійно використовувати це для підтримки свого творчого тонусу.