Майстри вогняних танців

Tags :

Циганський ансамбль «Перлина» існує в Липецьку з жовтня 2010 року.

Його творець і художній керівник Ірина Коган присвятила не один рік життя танцям, об'їздила чимало міст, а перебравшись в наш обласний центр з Волгограда, вирішила передати свій досвід юним циганам.

Ідея сподобалася директорові школи-філії № 4 Світлані Іноземцево і завучу Ганні Петкуновой, які допомогли ансамблю отримати репетиційне приміщення в міському ДК будівельників. Посприяла почину і підтримка з боку директора культурного закладу Жанни Ліфіренко.

- Перші репетиції були нерегулярними, - згадує Ірина Коган. - І я, і діти (в ансамблі зайняті 15 хлопців віком від 6 до 18 років) перше час дуже хвилювалися. Але поставили перед собою завдання - танцювати так, щоб люди, які опиняться на нашому виступі, відчули себе щасливими. Звідси і хвилювання ... Чи зуміємо домогтися такого ефекту? Але діти дуже допомогли: кожен вмів непогано танцювати ще до створення «Перлини». Я зрозуміла, що вони здатні поєднати свої таланти.

Задавши високий темп з перших же днів роботи - «Перлина» репетирує щодня по кілька годин, - Ірина встигла поставити кілька танцювальних програм. В кінці квітня цього року настав час оцінити результати праць. Колектив був запрошений для участі в щорічному танцювальному фестивалі «Перлина Черноземья».

- Перед конкурсним виступом ми, якщо чесно, навіть не замислювалися про перемогу, а й осоромитися теж не хотілося, - продовжує Ірина. - Думала, якщо глядачі залишаться задоволені нашим танцем, а члени журі хоча б кивнуть головами на знак схвалення, значить, перший млинець вже вийшов не грудкою. Але коли нас оголосили в числі переможців конкурсу, я спочатку не повірила. Ну а радість, з якою діти зустріли цю звістку, неможливо висловити.

Виступ «Перлини» справило фурор. Прибуло з Москви журі було одностайно в оцінці: ансамблю необхідно присудити диплом першого ступеня. Однак дебютний успіх не змусив Ірину заспокоїтися. Найважливішу частину роботи ансамблю вона бачить набагато ширше.

- Я сама циганка і завжди дуже турбувалася через те, що представників мого народу вважають злодіями і наркоторговцями. Це удвічі прикро від того, що я в житті не вкрала ані копійки, багато працювала, серед циган чимало чесних, порядних, готових прийти на допомогу іншим людей. Про те, як переломити цей образ, я думала довго, а потім просто вирішила звернутися до особистого досвіду. Коли ще виступала в ансамблі і ми гастролювали по містах, жодного разу не доводилося бачити, щоб нас погано зустріли. Навпаки, люди вітали нас, дарували квіти і говорили, що змінили ставлення до циган. Того ж хотілося б добитися і з «Перлиною». Де б ми не виступали в Липецьку, нас приймали з теплотою і дякували за запальні танці. Це говорить про те, що поруч з нами живуть добрі люди, готові прийняти тих, хто приходить до них з відкритим серцем.

Діти, які отримують щире задоволення від танцю, просто не можуть залишити нікого байдужими. Своя родзинка є у кожного. Але особливо зазначу талант шестирічної Дуні, перлини «Перлини». Поєднання високої техніки танцю з безпосередністю, властивою тільки цього віку, створює такий ефект, що відірватися від виступу просто неможливо.

Одним з тих, хто активно підтримують циганський ансамбль, є багаторічний керівник громадської організації «Батьки проти наркотиків» Галина Шальнева.

- Новина про створення циганського ансамблю мене дуже обрадувала, - розповідає вона. - Займаючись антинаркотичної діяльністю вже більше десяти років, я, звичайно, зустрічала циган, які здійснювали злочини. Але в той же час бачила, що вони втягнуті в наркоторгівлю нітрохи не більше інших. Просто чутка часто приписує їм дії, яких вони не скоювали. Забуваючи, що древній народ має багату культуру. Вперше зустрівшись з Іриною Коган, я побачила сильну і надзвичайно захоплену своєю справою жінку, піклується про те, щоб новому поколінню циган вдалося ширше влитися в суспільне життя і не відчувати себе ізгоями. Якщо діти з раннього віку захоплені корисною справою, хочуть удосконалювати майстерність, їм обов'язково потрібно простягнути руку допомоги. Тоді ми зможемо відкрити циган з невідомою раніше сторони. І побачимо, що вони не так вже сильно відрізняються від нас. Теж хочуть жити повним життям, любити, створювати сім'ї та бути суспільно корисними.

Незабаром з'явиться присвячений «Перлині» відеоролик. За сюжетом, колектив буде супроводжувати пару молодят під час човнової прогулянки. Зараз весь ансамбль посилено репетирує свій перший сольний виступ, намічене на 1 вересня в ДК будівельників. Старт удався, але головне ще попереду.

Дивлячись на танцюючих дітей, і думки не виникає про «злих циган». Ми разом живемо на одній землі!

На сьогоднішній день особливою популярністю користується навчання за кордоном польща. Саме тут ваша освіта стане ще більш якіснішою, а ваша професія буде користуватися попитом у багатьох світових країнах, що перевірено вже багатьма студентами.