Імпровізація в танці і страх

Tags :

Багато починаючі танцюристи кажуть, що фраза «зараз у нас буде jam» пробуджує в їхніх душах злобних монстрів.

Такий монстр міцними прищіпками розвішує в голові неприємні думки: «Всі будуть на мене дивитися», «Я облажався», «Я буду виглядати некруто», «Треба якось сховатися», «А краще взагалі піти». Думки застряють у голові. Серцебиття частішає. Тіло сковують затиски, і ти забуваєш навіть добре знайомі рухи.

Психологія страху

Звідки родом монстр страху, розповіли танцюристи Vobr і Slide - психологи за освітою.

«Для початку потрібно зрозуміти, що означає слово 'страх'. Всі про нього говорять, але мало хто може пояснити. Страх - це емоція. Емоція - це процес всередині людини, короткочасне переживання душі людини, - пояснює Slide. - Якщо танцюрист відчуває емоцію страху, то звужується його свідомість і самоконтроль. Він вже не в силах бути танцем. Страх зайняв місце, яке було призначено зайняти танцю ».

«Страх, який найчастіше випробовують танцюристи: боязнь чогось нового - розширення зони комфорту, - говорить Vobr, - або боязнь чужого думки».

Страх - своєрідний сигнал, який попереджає про небезпечну або невідомої ситуації. Коли загроза уявна, страх заважає діяти. Як же взяти цього монстра з прищіпками під контроль?

1. Проаналізувати - зрозуміти.

«Як упоратися зі страхом? Є тільки один спосіб - бути усвідомленим, - коментує Slide. - Чим більше ви стаєте усвідомленим, тим більше будете розуміти, що страх не має ніякої основи під собою. З часом ви зрозумієте, що темрява (страх) - це лише відсутність світла (усвідомленості). Коли ви відчуваєте страх, сядьте і спостерігайте, що з вами відбувається. Якби страх був фундаментальної емоцією, то ви кожен день відчували б його ».

2. Діяти - танцювати.

«Якщо ви відчуваєте страх у творчій сфері, то це сигнал про те, що це треба зробити обов'язково і багато разів. Буквально через пару таких стрибків через ваш страх-бар'єр, ви відчуєте себе сильніше, сміливіше, реалізувати. Якщо ж це боязнь чужої думки, то просто потрібно зрозуміти: чи хочеш ти сам творити своє життя або будеш завжди віддавати її на схвалення натовпу, забувши про себе як про творчу особистість, яка, безумовно, краще інших знає, що для неї добре, а що немає. Або взяти все в свої руки - робити, робити і робити і отримати у результаті схвалення оточуючих не як необхідний матеріал для життя, але як просто нагороду за цілеспрямованість ».

Битва зі страхом

Перші батли, як правило, перетворюються в битви з власним страхом. Ти змушений виходити проти більш сильних танцюристів. І здається, що ти обов'язково облажався. Нервово. Страшно. Але як з'ясувалося, боятися - це нормально. Безстрашність - казки. І нічого страшного. І навіть переможці батлів відчувають страх.

«Раніше мені завжди було страшно перед батл. І це зрозуміло, адже я був невпевнений у собі, у своїх кроках, в своїх рухах. Дуже сильно фокусіруешься на те, що робить твоє тіло і зовсім не чуєш музику, не розслабляєшся, не отримуєш від танцю задоволення, занадто багато думок. Практично у всіх початківців танцюристів одні й ті ж страхи, через які вони роблять абсолютно однакові помилки, - розповідає Stewie Ho з команди Detroit. - Все це проходить з досвідом. Чим більше танцюєш перед людьми, виходиш в коло, практикуєш свій фрістайл, базові кроки, тим комфортніше ти будеш почувати себе на батл. Чи боюся я батлів зараз? В основному - ні. Але великі заходи лякають. І то, тільки тим, що ти їдеш далеко, витрачаєш стільки часу, а можеш облажаться, і в тебе заберуть можливість довше побути на танцполі ».

«Вся хіп-хоп культура була створена для подолання страху перед чимось новим, - каже танцюрист і викладач Urban танців Vobr. - Танцюристи вуличних стилів в общем-то повинні звикнути до відчуття підвищеного адреналіну в крові. Для цього і з'явився батл як явище. Це нормально ».

«Коли я почала фрістайл, брала майстер-класи у танцюристів високого рівня, дуже багато працювала над собою. І з кожним батл мені ставало все цікавіше. Я і перемагала, і програвала на фестивалях, набиралася досвіду, практикувалася. І в якийсь момент я зрозуміла, що отримую справжню насолоду, задоволення від танцю і музики. Зрозуміла, що танцюю! Я подорослішала, стала спілкуватися з різними танцюристами і відчувала тепло від цих людей, - ділиться досвідом Ange (учасниця Stomp Dance Studio і команди Soul Brooklyn). - Зрозуміла, що тебе ніхто не буде обговорювати, якщо раптом ти якось не дуже добре станцюєш. Потім ти починаєш танцювати на батлах постійно. У тебе народжується свій стиль, своя подача. І все! Ти починаєш отримувати задоволення, ти просто слухаєш музику і танцюєш! Рецепт один: 'Будьте впевнені в собі. Працюйте над собою. Танцюйте. Живіть. Посміхайтеся. І все буде прекрасно '».

І ось ти відчуваєш страх перед батл. Але звучить твій улюблений трек. Ти виходиш на танцпол і просто отримуєш задоволення від музики і рухів. І неважливо, що твій суперник перевершує тебе. Адже тільки що ти здобув перемогу в батл з власним страхом.

Сценофобія

У батлах важливі імпровізації. Зовсім інша справа - хореографія. Заздалегідь заучуєш руху. Потрібно тільки вийти і повторити їх, як на репетиціях. Але наближається час виступу. Комок підступає до горла. Тіло стискається. «Здрастуй», - говорить тобі монстр з прищіпками. І розвішує в твоїй голові: «А раптом я щось забуду?», «А як я буду виглядати з боку?», «Людям може не сподобатися те, що я роблю».

Але навіть це нестрашно, як стверджує Sanchez, який у складі київського балету M-Line виступав на сценах багатьох театрів і телешоу в Україні та за кордоном: «Якщо є хвилювання перед виходом на сцену, це нормально. Набагато гірше, коли ти не відчуваєш жодних почуттів. Краще виходити з хвилюванням і долати його на сцені, ніж виходити спокійним як удав і танцювати без емоцій. Краще танцювати з емоціями, нехай навіть це буде страх ».

Важливо не боятися страху. І не менш важливо - не боятися бути собою. «Треба позбутися думки, що про тебе подумають інші. Я думаю, що так, - пояснює учасниця театру танцю Black O! Range Альона Перепелиця. - Я боюся виходити на сцену, коли переживаю про те, що про мене подумають, як я буду виглядати з боку. Тоді починається страх: 'А може, ти щось не так робиш? Може бути, ти не так виглядаєш? '. А якщо позбавитися від цієї думки і просто вийти і показати себе таким, який ти є, тоді страх має піти ».

І ти виходиш на сцену. Даруєш позитивні емоції глядачам. А після виступу вони з вдячністю проводжають тебе оплесками. І дарують позитивні емоції тобі. І ти розумієш, що сьогодні подолав свій страх, щоб стати щасливішими.

Міняємо прищіпки - знімаємо затискачі

Всі бояться. Але не всі підкоряються страху. Якщо не долати уявні побоювання, їх ставатиме все більше. І невдовзі під їх тягарем неможливим стане не те що в батлах брати участь або на сцені виступати, а взагалі ворушитися. Краще перетворити монстра в доброго чарівника і подарувати йому нові модні прищіпки:

1.Все бояться. Страх - це нормально.
2.По-справжньому страшно - бути рабом страху.
3.Я не боюся боятися, але беру свій страх під контроль.
4.Я добиваюся, чого хочу, навіть якщо мені страшно.

Сегодня можно купить швейную машинку без особых проблем. Но если вы хотите сделать покупку еще более приятной и выгодной, то вам нужно узнать, какая цена швейной машины в Lapka. Можете не сомневаться, что здесь вам приятно удивлят.