Як доглядати за садом

Tags :

Будь-якому садівникові важливо знати, як правильно доглядати за садом.

В залежності від пори року в саду проводяться різні роботи. Щоб догляд за садом не був марним витрачанням часу та сил, слід все робити в свій термін. Неможливо дати точних вказівок, щоб ви могли, сліпо слідуючи їм, правильно доглядати за садом, тому що кожен рік погодні умови різні. Але існує приблизний календар, як доглядати за садом.

Календар робіт

Березень. Слід уважно оглянути дерева і звільнити гілки від снігу. Щоб не дати гризунам дістатися до кори плодових дерев притоптують щільно сніг навколо стовбурів. Якщо на деревах є пошкодження їх потрібно замазати садовим варом і закрити плівкою. Коли атмосферна температура піднімається вище позначки нуля можна приступити до обрізання гілок, а для підрізання старої або занадто високой трави ви можете купити триммер электрический. У кущів обрізаються пошкоджені комахами гілки.

Квітень. Можна продовжувати обрізку гілок плодових дерев і чагарників. Коли грунт підсихає, її боронують граблями, видаляють торішню траву і листя. Виробляють посадку плодових дерев і пересаджують молоді дерева. Проводять щеплення плодових дерев. Варто розпушити грунт біля кущів.

Травень. У травні починають боротися з кореневищними бур'янами. Для цього перекопують ділянку і видаляють кореневища. Коли з'являються бруньки на плодових деревах, їх починають обприскувати. У цю пору року роблять щеплення дерев містком, зрізають верхівки кущів малини, обприскують дерева і чагарники проти шкідників.

Як доглядати за садом влітку. У червні проводиться обробка рослин проти хвороб. Слід регулярно підгодовувати і поливати рослини. Потрібно продовжувати рихлити грунт після поливів і знищувати бур'яни.

У липні якщо необхідно можна продовжувати обробку дерев, удобрювати і поливати рослини.

У серпні потрібно обприскувати рослини пестицидами проти хвороб. Можна починати збирати врожай. На малині потрібно вирізати минулорічні пагони.

Як доглядати за садом восени. У цю пору року збирають залишилися плоди, починають посадку саджанців плодових дерев, обрізають плодоносні дерева і чагарники, очищають стару кору на деревах і обв'язують мішковиною для захисту від гризунів.

Взимку підгортають снігом чагарники і дерева і підгодовують птахів.

Як правильно обприскувати дерева

Обприскування дерев дуже ефективний спосіб боротьби з хворобами рослин та шкідниками. Краще обприскувати дерева в період з 16 до 17 години. Розчин краще готувати в день обприскування. Важливо кількість розчину на дерево. Обприскувати потрібно так, щоб усі гілки, листя і стовбур були змочені розчином, але щоб він не капав. Необхідно строго дотримуватися інструкцій написаних на упаковці препаратів. Обприскування починають робити з крони дерева, переходячи по колу до нижніх гілках. Не можна обробляти дерева розчином проти шкідників під час спекотної і сонячної погоди і в період цвітіння.