Базові арабські ритми

Tags :

Вивчення будь танцювального стилю починається з вивчення музики.

Східні танці - це дуже великий пласт мистецтва, який формувався століттями і увібрав в себе танцювальні традиції багатьох країн від Туреччини до Марокко. Щоб не загубитися в цьому різноманітті, необхідно знати ази - базові ритми. 

Найпростіше вивчати їх, взявши в руки дарбука - невеликий етнічний барабан, який можна купити на будь-якому східному курорті. Отстуківая на ньому ритми, ви будете чітко розуміти, які рухи найкраще підходять під той чи інший блок. Але якщо дарбука немає, стукайте хоч по столу - головне, запам'ятати принцип побудови ритму. Сильна частка будь-якого з них звучить як «дум» (позначається D), слабка - «тек» (позначається t).

Мальфуф - базовий ритм, звучить як D - t t. При багаторазовому повторенні нагадує стукіт коліс поїзда. Під цей ритм не варті! Звичайні проходки або з полькою, кроки з скруткою, поворотні і скрестно кроки - що завгодно, але під мальфуф потрібно рухатися по сцені. Іноді тренери так і кажуть: «Почули поїзд - значить, треба бігти!»

Максум - ритм, схожий на мальфуф, але з ще однією зв'язкою: D - tt D t. На «дум» обов'язково повинні бути акценти вниз. «Ключі» - скиди і підйоми стегна, удари грудьми ідеально лягають на Максум. Також цей ритм підходить для «бочок» (великі кола стегнами з нахилом корпусу), «вісімок» плечима і стегнами.

Саїді - єгипетський ритм, його назва походить від племені Саїда. Ритм земний, важкий, читається як D - t DD - t. Всі рухи акцентовані вниз, ними підкреслюється земне тяжіння. На «дум» виконуються хлопки руками, «ключі», «бочки», поворотний крок з «пружинкою», стрибки з ноги на ногу. Саїді - основний ритм в однойменному танці, часто в ньому використовується тростину. Костюм для Саїді повинен бути підкреслено фольклорним: плаття з вузьким до зап'ястя і потім розкльошені рукавом, на волоссі хустку, на стегнах - пояс з кольорових ниток.

Беледі - ритм, схожий з Саїді, але він має більше сильних часткою: DD - t D t. Використовується в кульмінаційних частинах танцю, під нього виконують самі виразні рухи: удари животом і грудьми, скиди стегна, «бочки» з підскіками, глибокі присядь. Беледі символізує боротьбу пристрастей в людині, його нікчемність перед силами долі.

Дабке - ритм іракського і курдського походження. Використовувався для групових стилів танцю, швидкий, енергійний, читається як tDDt. Під дабке зазвичай виконуються стрибкові руху з акцентом вниз на сильну частку, а також скрестно кроки, проходка «удар коня» і кроки «з пружинкою». Є версія, що під цей ритм втоптували дорогу від села до села після сезону дощів. Досі дабке виконують у групі, де ведучий показує рухи, які за ним повторює «хор», що стоїть півколом.

Хаггала - ритм, схожий на три цикли мальфуфа плюс акцент: D tt - D tt - D tt - DD t. Це ритм єгипетського селянського танцю, під нього виконуються кроки з одночасним погойдуванням стегнами вгору-вниз. На ¾ виконуються кроки, а на останній цикл - акцент, найчастіше грудьми. Не допускається повторення більше трьох однакових блоків рухів поспіль! Як кажуть тренери: «тричі повторили, а на четвертий раз -« ліхтарик », щоб глядач не занудьгував».

Знання базових ритмів необхідно вам не тільки для того, щоб підбирати відповідні музиці руху. Дуже часто в рейтингових конкурсах серед початківців проводиться своєрідний відбірний тур. Танцівниці виходять на сцену, для них включають музику - класичні ритми, які змінюються і чергуються. Завдання конкурсанток - показати, що їм знайомі руху, відповідні кожному з ритмів. Імпровізувати перед суддями, як правило, складно, але якщо назубок вивчити теорію, виконати базові рухи не складе труднощів.